Bim Maya Fiyatı

Bim Maya Fiyatı

Maya, yemek kültürünün olmazsa olmazlarından bir gıda maddesidir. O sebeple Bim maya fiyatı sık sık araştırılmaktadır. Hamur işleriyle birlikte kullanımı yaygındır. Evinde ekmek yapmak isteyen kişilerin ilk alması gereken ürün maya olmaktadır. Yaş, kuru ve instant maya olarak üç farklı çeşidi mevcuttur. Bunlar tamamen kullanım amacına göre tercih edilmektedir. Yaş mayalar herhangi ek bir işleme tabi olmadan kullanılabilir. Çünkü içeriğinde bulunan su oranı zaten yüksektir. Bu da daha çabuk bir şekilde bozulmasına neden olur. Bim kuru mayanın su yoğunluğu daha azdır. Dolayısı ile raf ömrü uzun olmaktadır. Fakat kullanılmadan önce sıcak suda bekletilmesi gerekir. Bir diğer tür olan Instant ise genelde toz halindedir. Direkt hamura karıştırılıp kullanılabilir.

Bim maya fiyatı
Kuru maya örneği.

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ekmek tüketimi de artmaktadır. Evlerde kalmamız gereken bugünlerde birçok kişi ekmeğini evde yapmayı tercih ediyor. Oldukça popüler olan tariflerden birini sizlerle paylaşmak istiyoruz. İhtiyacımız olan malzemeler Bim Efsane kuru maya, 1 kaşık şeker, 1 bardak ılık su, 2 bardak un ve 2 çay kaşığı tuz. Gördüğünüz gibi çok fazla maliyet gerektirmeyen bir tarif olmaktadır. Uygun fiyatı ile her kesime hitap etmektedir. Öncelikle yapmamız gereken Bim Efsane markalı mayayı şeker ve su çözeltisi içerisinde eritmek olacaktır. Daha sonra bu karışımın üstüne un ve tuzu ekliyoruz. Özellikle ahşap bir kaşıkla karıştırmaya başlayalım. Bu sayede yapışmayı önlemiş olacağız. Son olarak kuru mayalı bu harika hamuru yoğurmaya başlayalım. Daha sonra yuvarlak şeklini veriyoruz. Biraz beklettikten sonra fırında pişiriyoruz.

Bim maya fiyatı
Mayalanmış ekmek hamuru.

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak oldukça yaygınlaşmıştır. Henüz Bim’in bu yönde bir uygulaması mevcut değildir. Bu sebeple fiyat araştırmasına giren kişiler her zaman doğru sonuca ulaşamayabilir. Sizlerle 2021 senesine ait tüm gıda fiyatlarını paylaşıyoruz. Özellikle maya konusunda bir belirsizlik söz konusu olmaktadır. Ekibimiz bizzat mağazaları ziyaret ederek gerekli notları almaktadır. Hızlı bir biçimde sayfalarda güncellemeler yapılmaktadır. Bu konuda eklemek istediğiniz bir şey varsa yorum kısmından iletebilirsiniz. Özellikle satışını yaptığı un ile ünlenen Efsane markası sadece Bim’de bulunabilmektedir. Aynı markanın mayaları da oldukça popülerdir. Siz de Bim maya fiyatı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız sayfamızı tarayıcınıza kaydedebilirsiniz.

Bim Kuru Maya Fiyatı

Bim kuru maya fiyatı genel olarak her keseye uygun olmaktadır. Birçok kişi market sepetine eklemektedir. Mutfakta kendi hünerlerini sergilemek isteyenler için idealdir. Tüm hamur işi yiyeceklerde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Son kullanım tarihi yaş versiyonuna göre daha uzundur. Bu nedenle birden fazla almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde acil ihtiyaç durumunda elinizin altında olacaktır. Sizlere ileteceğimiz kuru maya fiyatı bazı durumlarda değişebilir. Özellikle aktüel kampanya zamanlarında bu duruma rastlayabilirsiniz.

  • Bim Efsane Kuru Maya Fiyatı: 3.5 TL.
Bim Kuru Maya Fiyatı
Kuru maya ile yapılmış harika ekmekler.

Bim Yaş Maya Fiyatı

Yaş mayaların daha hızlı tüketilmesi gerektiğinden detaylıca bahsetmiştik. Siz de Bim yaş maya fiyatı için bilgi alabilir ve markete gidebilirsiniz. Bazı dönemler kampanyalar düzenlenmektedir. Bunları sıkı takip ederek daha ucuz fiyata satın alım yapılabilmektedir.

  • Bim Efsane Yaş Maya Fiyatı: 3 TL.

Maya ile birlikte satın almak isteyeceğiniz diğer ürünler aşağıdaki gibidir.

Bim Şeker Fiyatı
Bim Un Fiyatları 2021
Bim sıvı yağ fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.