Apartman görevlisi maaşı 2023

Kapıcı yani diğer anlamda apartman görevlisi, bulunduğu mülkün, evin veya binanın genel temizliğinden sorumludur. Hijyenik anlamda çöplerin toplanması konusunda da sorumlulukları vardır. Anlaşmaya göre apartman görevlileri ev sahiplerinin alışveriş gibi işlemlerinide yapabilir. Tabi bu durum farklılık gösterebiliyor. Peki merak edilen asıl konu apartman görevlisi maaşı yılında ne kadar? Konumuzda bahsedeceğimiz bu durum belki de binlerce kişiyi yakından ilgilendiriyor. Mevcut durumda çalışanlar, bu işi yapacak olanlar aşağıda belirttiğimiz yazıyı inceleyebilir, bilgi edinebilir.

Apartman görevlisi maaşı 2021
apartman görevlisi maaşı 2021

Kapıcılar asgari ücretin 2021 yılında zamlanmasının ardından maaşlarına zam aldı. Yeni başlayacak olan görevliler sigortalı çalıştırılmalıdır. Kanunda bunun ile ilgili bildiri yer alıyor. Ayrıca başlangıç en düşük asgari ücret olmak kaydı ile ödenmelidir. Yaptığınız iş ve görevlere göre anlaşma doğrultusunda apartman görevlisi maaşı artabilir. Bu çalıştığınız yer ve sizin şartlarınıza göredir. Kapıcılar genellikle yüksek sayılı konutlarda ve sitelerde çalışmaktadır. Bu sayı ortalama daire olarak 20 ve üzeridir.

Yazı başında belirttiğimiz gibi 2021 yılında olan veriler şöyle; Kapıcılar için brüt ücret 3.577,50 TL olacak. Sigorta primi işçi payı olarak 500,85 TL işsizlik sigortası primi işçi payı olarak 35,78 TL toplamda 536,63 TL kesinti yapılacak. Net ücret ise 3.040,88 TL olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.