Bim Pasta Malzemeleri Fiyatı

Bim Pasta Malzemeleri Fiyatı

Evde pasta yapmak isteyen kişiler Bim marketleri sıkça ziyaret etmektedir. Bundan dolayı Bim pasta malzemeleri fiyatı önemli bir konu haline gelmektedir. Dışarıda satılan pastalara fazla para ödemek istemeyen kişiler evde pasta yapmayı tercih etmektedir. Bu şekilde hem daha ucuz fiyatlı hem de sağlıklı pastalar yapabilmek mümkündür. Pastahanelerde satılan ürünlerin içeriği net olarak bilinememektedir. Kullanılan yağın ve malzemelerin kalitesini öğrenmek çok zordur. İçinin rahat etmesini isteyen vatandaşlar kendi el emeğiyle pasta yapmak istemektedir. Burada sıkça tercih edilen marketlerden birisi Bim olmaktadır. Çok çeşitli pasta malzemelerini bulmak oldukça kolaydır. Sabit olarak satılan bu gıda ürünlerini satın alarak harika pastalar ortaya çıkartabilirsiniz. Sizlerle kısaca bu ürünlere değiniyor olacağız.

Bim pasta malzemeleri fiyatı
Evde pasta yapımı.

Pasta denildiğinde ilk akla gelenlerden birisi kek olmaktadır. Bim mağazalarında satılan pasta keki sayesinde bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun dışında pastanın üstünü kaplayabilmek için krem şantiye ihtiyacınız olacaktır. Daha önceki yazılarımızda değindiğimiz gibi Daphne markalı krem şantiyi kullanabilirsiniz. Yaptığınız pastanın üstüne sos yapmak istiyorsanız çikolata sosu satın almanız gerekecektir. Süsleme işlemi için ise yine Bim’de uygun fiyatlı bulabileceğiniz damla çikolatayı kullanabilirsiniz. Ya da meyveli bir pasta yapmak istiyorsanız çilek, muz veya kiviyi alışveriş listenize eklemelisiniz. Bu şekilde Bim pasta malzemelerini tamamlayabilirsiniz. Kendi mutfağınızda hem lezzetli hem de ucuz fiyatlı pasta yapma imkanınız olacaktır. Tabi tüm bunların yanında Bim dost süt en temel malzeme olacaktır. Tam yağlı ya da yarım yağlı sütü de sepetinize eklemeyi unutmayınız.

Bim pasta malzemeleri fiyatı
Pasta yapımında kullanılan malzeme çeşitleri.

Şimdi Bim’den alabileceğiniz malzemelerle yapabileceğiniz basit pasta tarifini iletelim. Bu tarif oldukça basit ve ucuz fiyatlıdır. Öncelikle bir kakaolu pasta kekinin bir katı servis tabağına alınır. Üzerine yarım çay bardağı Dost süt gezdirilir. Daha sonra bir su bardağı soğuk süt iki paket Daphne krem şanti ile kıvam alana kadar karıştırılır. Bir kutu Kerem labne peynirinin yarısı krem şantiye eklenir ve yine karıştırılır. Daha sonra bir paket uygun fiyatlı çikolatayı çaydanlığın üzerine koyarak Benmari usulü eritin. Daha sonra  kremayla bunu karıştırın. Önce alt tabana sürün ve etrafını kaplayın. Bim aktüel dönemlerinde gelen indirimli fiyata sahip spatula ile bunu yapabilirsiniz. Daha sonra üst katı koyun ve yine her yerine kremayı yayın. Üzerine damla çikolataları serpin ve isterseniz meyveleri koyun. İşte Bim pasta malzemeleri ile yapacağınız işlem bu kadardır. Kolayca pastahaneye ihtiyaç duymadan evinizde yapmanız mümkündür. Eğer Bim pasta malzemeleri fiyatı için bilgi ihtiyacınız varsa sayfamızı kullanabilirsiniz.

Bim pasta malzemeleri fiyatı
Çikolatalı pasta malzemeleri.
  • Bim Daphne Çikolata Sosu Fiyatı: 3,25 TL.
  • Bim Damla Çikolata Fiyatı: 7,50 TL.
  • Bim Krem Şanti Fiyatı: 4,75 TL.
  • Bim Connex Pasta Altı Fiyatı: 4,95 TL.
  • Bim Kakaolu Pasta Kreması Fiyatı: 4,75 TL.

Bu malzemelerin detaylı incelemesini bulabileceğiniz yazılarımız aşağıdaki linklerdedir.

Bim Krem Şanti Fiyatı
Bim Pudra Şekeri Fiyatı
Bim Muz Fiyatı
Bim Damla Çikolata Fiyatı
Bim Kek Fiyatı
Bim Krema Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.