Rakı Fiyatları Güncel

Rakı fiyatları araştıran birçok kullanıcı için, Alkollü içecekler, fiyatları en sık değişen içecek grubunu oluşturuyor. Sizler için bizler de Rakı fiyatları ne kadar 2023 listesi oluşturduk. Ancak sağlığa zararı bilinse de bazıları bunu çok da umursamıyorlar. Her fiyat değişimi keyfi olan bu tüketimi azaltıyormuş gibi görünse de bir müddet sonra yeni fiyat da alışkanlıklar içerisine dâhil oluyor. Bundan dolayı Güncel rakı fiyatı aşağıdaki gibidir.

Rakı Fiyatları 2021
Rakı Fiyatları 2023

Türkiye’nin Alkollü İçeceği

İster serbest piyasa isterse globalleşme desinler, ülkemizde artık tüm alkollü içecekleri bulmak mümkün oluyor. Ancak, internette en çok arananlar arasında yine de “Rakı Fiyatı Tam Listesi” alkollü içecekler arasında ilk sıralardaki yerini koruyor. Tekel’in özelleştirilmesinin ardından piyasaya çıkan farklı rakılar; sonuçta lezzet açısından farklılıklar gösterdiği gibi fiyat açısından da farklılıklar gösteriyor.

Yükselen Rakı Fiyatları Sahteciliği Artırıyor mu?

İnternette Rakı fiyatı 2023 Tam liste sorgusunu yapanlar, sahte rakı ile ilgili haberlere muhtemelen eskisi kadar kızamıyor. Sık sık ölümle sonuçlanan sahte rakı olaylarında elbette yükselen rakı fiyatlarının etkisi oluyor. Öte yandan alkollü içeceklerin zararları, kolay ulaşılabilirliğinin, çocuk ve gençler üzerindeki olumsuz etkisi dikkate alındığında fiyatları düşürmek yerine kaçak üretimi önleyici tedbirlerin sıkı takibinin tercihi daha uygun bir seçenek olarak görülüyor.

Rakı Fiyatları Satış Yerine Göre Farklılıklar Gösteriyor mu?

Tekel’in özelleştirilmesi öncesinde sigara ve alkollü içeceklerin bayilerdeki satış fiyatları farklılıklar göstermiyordu. Ancak içkili lokantalar ve eğlence yerlerinde ise alkollü içecek fiyatları değişikler gösterebiliyor. Günümüzde, sigaradaki standart fiyat uygulaması sürse de alkollü içecek satışında fiyat standardının olmadığı görülür.

Rakı Fiyatları 2023 Ne Kadar?

Tam liste üzerinde görülen fiyatlar en azından bu keyfin daha seyrek yaşanması gerektiğini gösteriyor. 2023 bayi fiyat listesine göre rakı fiyatları listesi:

Rakı Türü Hacim Fiyat (TL)
Yeni Rakı 35 cl 35 cl 92 TL
Yeni Rakı 50 cl 50 cl 129 TL
Yeni Rakı 70 cl 70 cl 175 TL
Yeni Rakı 100 cl 100 cl 249 TL
Yeni Rakı 150 cl 150 cl 370 TL
Yeni Rakı Yeni Seri 35 cl 35 cl 100 TL
Yeni Rakı Yeni Seri 50 cl 50 cl 137 TL
Tekirdağ Rakısı 70 cl 70 cl 189 TL
Efe Rakı 70 cl (Yaş Üzüm Serisi) 70 cl 193 TL
Efe Rakı (Klasik) 70 cl 70 cl 165 TL
İzmir Rakısı 70 cl 70 cl 165 TL

En Ucuz Rakı Hangisi?

Rakı fiyatları marka ve satış yerine göre değişiklik gösteriyor. Eğlence yerlerindeki rakı fiyatlarını dikkate almamak gerekiyor. Rakı denildiğinde akla bayi fiyatları geliyor. Ülkemizde üretilen rakılar;

 • Yeni rakı.
 • Tekirdağ rakısı altın seri.
 • İzmir rakısı.
 • Herdem İzmir sakızlı rakı.
 • Altınbaş rakı.
 • Kulüp rakısı.
 • Yekta rakı.
 • Mest rakı.
 • Efe rakı.
 • Saki rakı.
 • Burgaz rakı.
 • Anadolu boğma rakı.
 • Ata rakı.
 • Tayfa rakı.

Çilingir rakı markalarıyla karşımıza çıkıyor.

Bu markalar, kendi içlerinde de alt gruplara ayrılıyorlar. Bunlar içerisinde en ucuz olanı, Mercan rakı olarak karşımıza çıkıyor.

En Alışılmışı 70’cl Rakı

Geçmişten beri rakı denilince akla miktar geliyor. Bunlar arasında en popüler olanını 70 cl ve 35 cl rakılar oluşturuyor. Özelleştirmenin ardından ihtiyaçlar dikkate alınarak; 10 cl. den 100 cl. ye kadar farklı ölçülerde rakı üretimi gerçekleştirilmeye başlandı. Elbette marka ve satış yeri dışında fiyat konusundaki ana faktörü miktar oluşturuyor.

Doğru ve güncel fiyatlar için sadece bilgisayar veya cep telefonunuzdan sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Otomobilden alkollü içeceklere, spor malzemelerinden hurda malzemelere kadar farklı kategorideki birçok ürünün fiyatına ve indirim kataloglarına ürün fiyatları sitemizden ulaşabilirsiniz. Hatta Bira fiyatları için buradan ulaşabilirsiniz.

One thought on “Rakı Fiyatları Güncel

 • Ekim 27, 2023 tarihinde, saat 6:00 pm
  Permalink

  Efe Rakı 70 cl (Yaş Üzüm Serisi) Bu rakının üzerine tanımam!

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.