2023 stajyer maaşı

Bu arama için yaptığımız araştırmayı paylaşacağız. Özellikle lise döneminden itibaren sıkça duyduğumuz bir konudur. Asgari ücretin belirlenmesi sonrası açıklanan ve ne kadar olduğu konusunda tartışmaları beraberinde getiren stajyer maaşı detaylarına bakalım. Son dönemde agi ve devlet tarafından belirlenen en düşük maaşın 2825 TL olduğunu ekleyelim. Genellikle ücretin %30 u tutarında ödeme yapılmaktadır.

2021 stajyer maaşı
2021 stajyer maaşı

Lise 3. ve lise 4. sınıfta yapılan bir dönem boyunca mesleki stajlarda kurum ve kuruluşlar ücret ödemektedir. Devlet tarafından kontrol edilmesi, uygulamaya konulması kararlaştırılmıştır. Örneğin bir meslek lisesinde okuyan öğrenci (bilgisayar, torna, muhasebe vb. bölümler olabilir) yıllık stajını yapmak için özel sektörde veya kamu dairesinde çalışabilir. Bu durumda haftanın belli günlerinde çalışmakta olup sigortası yapılmalıdır.

Peki 2021 stajyer maaşı nasıl hesaplanıyor? Her yıl asgari ücret belirlendikten sonra brüt tutardan agi düşülüyor, kalan tutar 3e bölünerek belirleniyor. Bu duruma baktığımızda bu yıl için net tutar 767 TL’dir. Konumuzda akılda kalıcı olması için örnek ile açıklama yapılmıştır. Kafa karışıklığını önlemek adına net bilgi verilmiştir. Lise stajyer maaşı, özel sektör stajyer maaşı, 2021 korona dönemi stajyer maaşları ne kadar oldu gibi arama yapan değerli ziyaretçilerimiz bu makaleden yararlanabilir. Ayrıca sormak istediğiniz bir konu olur ise detaylı bilgi için konu altından danışabilirsiniz. 2021 stajyer maaşı aşağıdaki gibidir.

  • 2021 stajyer maaşı: 767 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.