Bim Kuru Fasulye Fiyatı

Bim Kuru Fasulye Fiyatı

Kuru fasulye, Türk mutfağının baş tacı yemeklerinden birisidir. O nedenle Bim kuru fasulye fiyatı konusu gündeme gelmektedir. Bim birçok bakliyat çeşidini raflarında satışa sunmaktadır. Ülkemizin yemek anlayışında bakliyatların yeri ayrıdır. Özellikle mercimek, nohut ve kuru fasulye sık olarak menülere dahil edilmektedir. Eskiden daha çok açık usulde satılan bu ürünler marketlerin hayatımıza girmesiyle birlikte paketli satılmaya başlanmıştır. Dolayısıyla birçok farklı marka ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda Bim’de satılan Saban kuru fasulye detaylarını ele alacağız. İlk olarak dikkatimizi çeken şey fiyatı olmaktadır. Piyasada bilinen markalarla kıyaslandığında ucuz kaldığını söyleyebiliriz. Ekonomik bir alışveriş deneyimi yaşamak için Bim’e uğrayabilirsiniz. Ayrıca aktüel kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlarla satın alım yapmanız mümkün olacaktır.

Bim kuru fasulye fiyatı
Pişirilmeye hazır kuru fasulyeler.

İyi bir kuru fasulye pişirmenin sırrı öncelikle kalitesinden geçmektedir. İyi tohumlardan üretilen malzemelerden kullanmak çok önemlidir. Bu nedenle Bim’de satılan Saban kuru fasulye ürününü sizlere öneriyoruz. En iyi sonucu alabilmek için düdüklü tencerede pişirebilirsiniz. Yaptığımız denemelerde kolayca piştiği ve diri kalmadığını gözlemledik. Ayrıca lezzeti de oldukça iyiydi. İhtiyacınız olan malzemeler salça, tuz, sıvı yağ, soğan ve domates olmaktadır. Aslında en başta zor bir yemek olarak görünebilmektedir. Fakat hazırlaması oldukça basittir. Daha önce hiç Bim kuru fasulyesi yapmayan kişiler bile kolaylıkla uygulayabilir. İlk olarak sıvı yağ üzerine yemeklik doğradınız soğanları ekleyebilirsiniz. Pembeleşinceye kadar kavurun. Daha sonra ocağa salçayı koyup kısa bir süre kavurmak gerekir. Son olarak salça ve domatesi eklemeniz yeterli olacaktır.

Bim kuru fasulye fiyatı
Pişirilmiş bir kuru fasulye yemeği.

Kuru fasulyenin kendi içinde pek çok türü bulunmaktadır. Bunların en bilinenleri sıra, horoz ve dermason olmaktadır. Bim ve diğer marketlerde en sık rastlayacağınız kuru fasulye dermason olacaktır. Genel olarak 1 kilogramlık paketlerde satılmaktadır. Fiyat ve performans açısından oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Dilerseniz yine Bim’den alabileceğiniz et ve sucuk ile bu lezzeti ekstra güçlendirebilirsiniz. Akşam yemeğinde iyi bir alternatif oluşturabilirsiniz. İçeriğinde bulunan birçok faydalı besin nedeniyle sağlıklı bir yiyecek diyebiliriz. Eğer diyet yapıyorsanız ve listenizde bakliyat varsa kuru fasulyeye de bir şans verebilirsiniz. Ancak gaz yapma durumu olabileceği için mutlaka doktorunuza danışınız. Markete çıkmadan önce Bim kuru fasulye fiyatı konusuna göz atmanız yeterli olacaktır. Ayrıca kuru fasulye denildiğinde akla ilk gelenlerden biri de pilav olmaktadır. Bim’de satılan Efsane markalı pirinç ile müthiş bir menü yapabilirsiniz.

  • Bim Saban Kuru Fasulye Fiyatı (1 Kilogram): 12,25 TL.

Diğer Bim bakliyat fiyatları için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Bim Nohut Fiyatı
Bim Bulgur Fiyatı
Bim Piriç Fiyatları

One thought on “Bim Kuru Fasulye Fiyatı

  • Nisan 24, 2021 tarihinde, saat 3:18 pm
    Permalink

    Bütün ürün fitlarını liste halinde niye yayınlanmıyor magaza gezmeden fiat ögrenmek istiyoruz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.