Bim Güllaç Fiyatı

Bim Güllaç Fiyatı

Bim’de satılan tatlı çeşitlerinden biri de güllaç olmaktadır. Bu sebeple Bim güllaç fiyatı merak konusu olabilmektedir. Özellikle Ramazan ayında güllaç tatlısı oldukça popülerdir. Adeta Ramazan ile bütünleşmiş bir tatlı olmaktadır. Bim’de ise genel olarak hazır hali bulunmamaktadır. Daha çok yaprak şeklinde satışı gerçekleştirilmektedir. Fakat evde hazırlanması gayet basit bir tatlıdır. Fiyatı da oldukça düşük seviyelerde denilebilir. Büyük yapraklarla birlikte Bim’den alacağınız Dost süt, Simbat ceviz ve Şafak şekeri sepete ekleyebilirsiniz. Tüm bunlar ile pratik bir biçimde güllaç hazırlamanız mümkündür. Pastahanede satılan hazır tatlılardan sıkıldıysanız mutlaka denemelisiniz.

Bim güllaç fiyatı
Harika bir güllaç tatlısı.

Güllaç, şerbetli tatlılara göre oldukça hafiftir. Aşırı şeker içermediği için midenizi zorlamaz. Kısaca tarifini sizlerle paylaşalım. 3 litre süte ihtiyacınız olacaktır. Bunu derin bir tencereye dökelim. Üstüne üç bardak toz şekeri ekleyelim. Bir paket vanilya ekledikten sonra şekerler eriyene kadar iyice karıştıralım. Sütün kaynamasını beklemeden ideal sıcaklığa geldiğinde altını kapatalım. Güllaç denince akla ilk gelenlerden 2 bardak cevizi iri kıyım şekilde doğrayalım. Kabın içine ılık sütten biraz dökelim. Daha sonra Bim güllaç yaprağı paketini açarak bir tanesini kaba yerleştirelim. Üstüne hazırladığımız cevizden bir miktar serpiştirelim. Daha sonra diğer yaprağı üstüne kapatalım. Bu şekilde kat kat işlemleri tamamladıktan sonra güllaç hazır hale gelecektir. Dilerseniz üzerini süslemek için farklı malzemeler kullanabilirsiniz. Ayrıca tercihe göre içilebilir gül suyu da ekleyebilirsiniz.

Bim güllaç fiyatı
Bol cevizli güllaç.

Bim’e gelen güllaç markaları değişiklik gösterebilmektedir. Her sene ramazan ayında raflarda yerini almaktadır. Daha önce gelen markalara bakarsak Buremis, Saffet Abdullah ve Kral isimlerini görüyoruz. Bu sene gelecek olan ise henüz belli değildir. Ancak kesin olan bir şey var ki fiyatının uygun olacağıdır. Bim çoğunlukla özel üretim yaptırıyor. Güllaç için bu durum pek geçerli olmamaktadır. Çünkü senenin bütün günleri satılan bir ürün değildir. Genel olarak ramazan ayına yaklaşıldığında şubelere sevkiyat başlamaktadır. Paketlemesi oldukça özenli yapılmaktadır. Bu sebeple en taze haliyle sizlere sunulmaktadır. Harika bir yemek sonrası keyfi için siz de Bim mağazalarına uğrayabilirsiniz. Gitmeden önce Bim güllaç fiyatı hakkında bilgilendirmemize göz atabilirsiniz. Bu sayede markete ayırdığınız parayı daha iyi yönetmeniz mümkün olacaktır.

Ramazan ayı ile ilgili diğer yazımıza göz atmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Bim Güllaç Yaprağı Fiyatı

Bim güllaç yaprağı fiyatı şeklinde birçok sorgulama yapılmaktadır. Önceki başlıkta belirttiğimiz gibi hazır tatlı olarak satışı mevcut değildir. Çünkü güllaç çabuk bozulabilen bir tatlı olmaktadır. Bu sebeple hızlı bir şekilde yapılmalı ve tüketilmelidir. Bayatlamadan taze bir şekilde yemek istiyorsanız siz de Bim güllaç yaprağı ürününü satın alabilirsiniz.

  • Bim Abdullah Efendi Güllaç Yaprağı Fiyatı (400 Gram): 24,90 TL.
  • Bim Hilal Güllaç Fiyatı (500 Gram): 16,90 TL.

Bim ramazan kolisi fiyatı 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.