Bim Nohut Fiyatı

Bim Nohut Fiyatı

Nohut, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu nedenle sizler için Bim nohut fiyatı konusunda araştırmalarımızı gerçekleştirdik. Bim’de satılan birçok bakliyat bulunmaktadır. Kuru fasulye, mercimek, pirinç, makarna, bulgu ve nohut gibi ürünleri bulmak mümkündür. Oldukça kaliteli ve lezzetli yemekler yapmak için Bim’e uğrayabilirsiniz. Nohutun birçok hali raflarda yerini almaktadır. Haşlanmış, konserve ya da poşetli bir şekilde satın alım yapılabilmektedir. Tercihinize göre alışveriş listenize ekleme yapabilirsiniz. En baştan iyi bir yemek yapmak istiyorsanız Saban markalı ürünleri kullanabilirsiniz. Fiyat olarak piyasaya göre iyi seviyelerde diyebiliriz. Kıyaslama yapmak için web sitemizi kullanabilirsiniz. Genel olarak nohut etli olarak tüketilmektedir. Yine Bim’den Emin dana et soteyi alarak siz de harika bir menü oluşturabilirsiniz. Bim nohut fiyatı aşağıdaki gibidir.

  • Bim nohut fiyatı (SABAN 2.5KG): 17,90 TL.
Bim nohut fiyatı
Saban nohut ile hazırlanmış harika bir yemek.

En bilinen ve uygulanan tariflerden biri salçasız nohut yemeğidir. Bim’den alacağınız  uygun fiyatlı Saban nohut paketini açarak 1 kaseye dökün. Bunları akşamdan ıslatmak gerekmektedir. Pişirme zamanı geldiğinde güzelce yıkayın ve düdüklü tencereye koyun. Kısa bir haşlama süresi olacak. Burada kullanılan nohut cinsine göre süre değişiklik gösterebilir. Bim nohutlarının suyunu süzdükten sonra üstüne 1 yemek kaşığı un ekleyebilirsiniz. İyice sallayarak dağılmasını sağlıyoruz. Daha sonra etleri kızgın bir tava üstüne alarak mühürleme işlemini yapmalısınız. Kısık ateşte etler yumuşayana kadar pişirme işlemi devam etmelidir. Etler iyice suyunu saldıktan sonra ise yarım fincan sıvı yağ ve tereyağı ekleyelim. Üstüne göz kararı sıcak suyu dökelim. En son nohut ve baharatları ekleyerek kaynatmaya devam edelim. 15-20 dakika süre sonunda oldukça ucuz fiyata mal ettiğimiz yemeğimiz hazır olacaktır.

Bim nohut fiyatı
Haşlanmış, tüketime hazır nohut.

Ülkemizde pek çok bakliyat türü yetiştirilmektedir. Ancak nüfus yoğunluğunun fazla olması nedeniyle taleplere yetişememe durumu olmaktadır. Bu durumlarda ise genel olarak ithalat yoluna gidilmektedir. Bim’de ya da diğer marketlerde sıkça ithal ve yerli ürünlerle karşılaşmak mümkündür. Etiketlerde veya ambalaj üstünde mutlaka bu durum belirtilmektedir. Nohut için de aynı şey geçerli olmaktadır. Bim’de satılan nohutlar gördüğümüz kadarıyla çoğunlukla yerli üretimdir. Fakat ithal bakliyatlara denk gelmekte mümkün olmaktadır. Bunların fiyatları yerli üretim bakliyatlara göre daha ucuz olmaktadır. Nohut, içerdiği vitamin ve proteinler ile oldukça sağlıklı bir yiyecektir. Herhangi bir sağlık probleminiz yoksa gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Bunu yaparken de tuz miktarını oldukça düşük tutmanızı tavsiye ediyoruz. Sizler de Bim nohut fiyatı için gerekli bilgilere hızlıca ulaşmak istiyorsanız sayfayı kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.