Bim Muz Fiyatı

Bim Muz Fiyatı

Muz günümüzde en sevilen meyveler arasındadır. O nedenle Bim muz fiyatı sık sorgulanır bir konu olmaktadır. Marketler arasında gezerek ekonomik bir alışveriş yapmak isteyenler Bim’e de mutlaka uğramaktadır. Genel olarak yerli ve ithal muzları sürekli olarak bulabilirsiniz. Yerli muzlar fiyat olarak daha ucuza gelmektedir. İthal olanlar ise biraz daha fazla fiyattan alıcı bulmaktadır. Bunun nedeni yurt dışından getirilen katlanılan masraflardır. Nakliye ve gümrük ücretleri nedeniyle bir miktar daha pahalıya satışa sunulabilmektedir. Fakat lezzet olarak harika olduğunu söyleyebiliriz. Yerli muz ile arasına dağlar kadar fark olduğunu iletebiliriz. Hem yumuşak hem de tatlı bir muz almak istiyorsanız Bim’de ithal olanları tercih edebilirsiniz.

Bim Muz Fiyatı
Olgunlaşmış muzlar.

Genel olarak ülkemize gelen muzlar Amerika üzerinden yola çıkmaktadır. Burada kendi içinde de kalite farkları söz konusudur. Zaten markete gittiğinizde manav reyonunda kendiniz de bunu fark edeceksiniz. Bazıları oldukça yumuşak ve boyut olarak büyük olmaktadır. Küçük olanları ise biraz daha tatsız olabilmektedir. Burada yine kendi kesenize göre alım yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Ya da kullanım alanına göre de Bim muzlarını satın alabilirsiniz. Doğrudan tüketim yapacaksanız ithal olanları tercih edebilirsiniz. Ancak tatlı ya da pasta yapımında kullanılacaksa yerli muzlar tercih edilebilir. Fiyat olarak en ucuz gıdaları kaliteli olarak sunmaya çalışan Bim de bu ürünün satışını yapmaktadır. Hatta bazı indirim dönemlerinde oldukça avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Özellikle bu zamanlarda çoklu alım yapıldığında epey bir uyguna getirebilirsiniz.

Bim Muz Fiyatı
İthal muz.

Bim’de müşterilere sunulan muz sağlığa da çok faydalı olmaktadır. Özellikle diyet yapan kişiler ara öğünlerde belirli miktarlarda tüketebilmektedir. Doğal şeker içermesi nedeniyle paketli ürünlerden çok daha sağlıklıdır. Tabi yine de tüketimde abartıya kaçılmaması gerekmektedir. Çoğu meyvede olduğu gibi muzda da şeker oranı yüksektir. Çok yenilmesi halinde kilo almaya sebebiyet verecektir. Kabızlığa da iyi geldiği bilinmektedir. Bu sorundan muzdarip olan kişiler doktor kontrolünde Bim’den alacakları muzları yiyebilir. Son dönemde televizyon reklamlarında marketlerin indirimli fiyatlarını sık olarak görmekteyiz. Bim’de sık olarak özellikle sebze ve meyvede yaptığı indirimleri yayınlamaktadır. Bu nedenle de vatandaşlar Bim muz fiyatı için net bilgiye ulaşabilmektedir. Ancak bunları izleme fırsatı olmayanlar da sayfamızı kullanarak doğru verilere ulaşabilmektedir.

Bim İthal Muz Fiyatı

Önceki başlıkta sık olarak ele aldığımız Bim ithal muz fiyatı için bilgi verelim. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar ile birlikte ithal gıda maddelerinin fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Her marketin satın alım yaptığı üretici de farklı olabilmektedir. Bu sebeple standart bir fiyatlandırma olduğunu söyleyemeyiz. Özellikle yerel marketler ile zincirler arasında epey fiyat farkı söz konusudur. Alışveriş bütçesini aşmak istemeyenler sıkça kıyaslama yoluna gitmektedir. Bunu sağlayan pek çok uygulama vardır. Fakat Bim’e ait detaylara ulaşmak her zaman mümkün olmayabilir.

  • Bim İthal Muz Fiyatı (1 Kilogram): 13,95 TL.
Bim İthal Muz Fiyatı
Yenilmeye hazır muzlar.

Bim Yerli Muz Fiyatı

Görece daha uyguna satılan Bim yerli muz fiyatı için detaylı bilgi paylaşıyoruz. Memleketimizde muz yetişen yerlerin başında Antalya gelmektedir. Burada da Anamur muzu olarak geçen ürünler sıkça tercih edilmektedir. Genel olarak boyutları ufak olmaktadır. Bazıları oldukça lezzetli olmasına rağmen olgunlaşmamış muzlara da denk gelebiliyoruz. Böyle bir durumda ise buzdolabında 2-3 gün bekletilmesi yeterli olmaktadır. Biraz kararmaya başladığında tüketebilirsiniz.

  • Bim Yerli Muz Fiyatı (1 Kg): 8,5 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.