Küşleme fiyatı

Küşleme fiyatı

Değerli olan ve bir o kadar lezzetli bir üründen bahsedeceğiz kuzu Küşleme fiyatı ne kadar. Koyunların omurga kısmında yer alan uzunca bir ettir aslında küşleme. Sadece 1 parça çıktığı için ayrıca değer kazanmaktadır. Bu sebeple küşleme fiyatı diğer etlere oranla yüksek olabilir. Peki nerelerde satılır? Küşleme yapan lokantalar hangileri? Nasıl pişirilir? Bu ve benzer soruların yanıtlarını sizlere sunacağız. Konumuz bilgi vermektir.

Küşleme fiyatı
küşleme fiyatı

Küşleme hakkında ön bilgi vermek adına nasıl yapılacağını, nasıl pişirileceğini de anlatalım.

1 tatIı kaşığı puI biber,
1 adet saIçaIık kırmızıbiber,
1 tatIı kaşığı kekik,
1 yemek kaşığı yoğurt,
1 adet domates,
1 yemek kaşığı zeytinyağı,
Tuz.

Biber ve domatesleri doğrayıp robottan geçirelim. Sonra hazırladığımız baharatlar ile birlikte bir kaba koyarak karıştıralım. Küşleme etimizi burada hazırladığımız kap içerisine alarak iyice sosun geçmesini sağlayalım. Zaman var ise 1 saat kadar sos içinde bekletebilirsiniz. Izgara ya da mangalda bu şekilde hazırlayabilirsiniz. Güncel küşleme fiyatı aşağıdaki gibidir.

  • Küşleme fiyatı (500 gr.): 85 TL.
  • Küşleme fiyatı kg: 173 TL.

Peki bu eşsiz lezzetin küşlemenin fiyatı ne kadar? Online kasaplarda ve marketlerde 500 gr küşleme 85 TL‘dir. Bu fiyat değişebilir elbette. Satın alırken güvendiğiniz, temiz yerlerden temin ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.