Bim Hurma Fiyatı

Bim Hurma Fiyatı

Hurma senenin her günü tüketilebilen faydalı bir meyvedir. Özellikle Ramazan aylarında Bim hurma fiyatı daha bir merak edilir olmaktadır. Oruçlarını açmak için hurma tüketmek isteyen kişiler Bim’e uğramaktadır. İslam dünyasında yeri ayrı bir meyvedir. Manevi olarak da değerlendirilmektedir. Ayrıca içerisinde çok sayıda faydalı besin bulunmaktadır. İçeriğinde doğal şeker olması nedeniyle sık olarak tercih edilebilmektedir. Hurma fiyatları genel olarak cinsine ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Kalitesi de önemli bir etken olmaktadır. Bazı cinsler daha dolgun olmakta ve etli diye geçmektedir. Bu da fiyata yansımaktadır. Siz de kendi bütçenize göre tercihte bulunabilirsiniz. Özellikle önümüzdeki ayda satış patlaması olacağı düşünülmektedir.

Bim hurma fiyatı
Hurma tabağı.

Bim’de satılan birçok çeşit hurma vardır. En çok bilineni mebrum hurma olarak geçmektedir. Renk olarak kahverengidir. Kabukları incedir ve soyulması kolaydır. Bu haliyle ülkemizde en çok rağbet gören Bim hurmasıdır. Bunun dışında bir de hudri hurma çeşidi mevcuttur. Yine kahverengidir. Orta boy olarak paketlenmektedir. Lezzeti diğerlerine göre daha belirgindir. Mebrum’a kıyasla daha tatlı diyebiliriz. Kan yapıcı özelliği olduğu görüşü hakimdir. Bu sebeple kadınlar ve çocuklar tarafından tüketilebilmektedir. Genel olarak üretim bölgesi Medine civarıdır. Diğer bir tür ise sukkeri ismiyle geçmektedir. Kuru hurma yiyemeyenler için iyi bir alternatiftir. Orta büyüklükte, ince kabuğa sahip ve yumuşak bir yapıdadır. Tüm bu çeşitlere avantajlı fiyatı ile Bim marketlerinden ulaşabilirsiniz.

Bim hurma fiyatı
Açık renkli hurmalar.

Zincir marketler arasında kıyaslama yapmak isteyenler genel olarak internete başvurmaktadır. Fakat her zaman güncel fiyatlara ulaşabilmek mümkün olmamaktadır. Sizler için sık olarak marketleri ziyaret ederek yazılarımızı güncelliyoruz. Özellikle Bim gıda ürünlerine ait fiyatların tümünü yazılarımızdan bulabilirsiniz. Ramazan ayı ile birlikte en sık sorgulanan konulardan birisi hurma fiyatları olmaktadır. Müşteriler dışarı çıkmadan önce liste yaparak alışverişlerini tamamlamaktadır. Bu nedenle toplam masrafları önceden hesaplamak önem kazanıyor. Siz de bütçenizi daha iyi planlamak istiyorsanız Bim hurma fiyatı konusuna göz atabilirsiniz. Hurma genelde oruç açarken tüketilmektedir. Bunun dışında iftar davetine gidilirken alınabilecek hediyelerden biridir. Ayrıca ramazan ayı dışında özellikle diyetlerde sık kullanılır. Rafine şeker yerine hurma püresinin eklenmesi sık rastlanan bir durumdur.

  • Bim Medine Mebrum Hurma Fiyatı (250 Gram): 18,90 TL.

Diğer yazılarımıza göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz.

Bim ramazan kolisi fiyatı 2021
Bim Güllaç Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.