Bim Helva Fiyatı

Bim Helva Fiyatı

Bim helva fiyatı ve özellikle Türk mutfağına özgü harika bir yiyecektir. Markete gitmeden önce Bim helva fiyatı hakkında bilgi almak isteyen kişiler internetten araştırma yapmaktadır. Helvanın ana ham maddesi tahin olmaktadır. İçerisine kakao, fıstık ve ceviz eklenerek farklı türleri yapılmaktadır. Tahin yapılırken de susam kullanılmaktadır. Fabrikaya getirilen susamlar kabukların ayrılarak kazanlara alınmaktadır. Burada uzun bir süre kavurulmaktadır. Yüksek ısıda yapılan işlemler sonrasında tahin oluşmaktadır. Daha sonra özel kalıplara dökülerek içerisine farklı malzemeler eklenmektedir. En son aşamada ise ortaya Bim helva ürünü çıkmaktadır. Özellikle akşam yemekleri sonrasında tercih edilmektedir. Birçok kişinin severek tükettiği tatlı çeşitlerinden biridir.

Bim helva fiyatı
Kakaolu helva.

Genel olarak kış aylarında kakaolu veya sade helva tüketilmektedir. Yaz aylarında ise cevizli versiyonu favori olmaktadır. İçeriğinde bulunan maddeler nedeniyle hafif bir lezzete sahiptir. Ayrıca Bim’den alacağınız helva ile meze de yapabilirsiniz. Önce helvayı çatal yardımıyla ezmeniz gerekmektedir. Daha sonra üstüne ceviz kırıkları eklemelisiniz. Az miktarda limon sıkarak ortaya harika bir lezzet çıkarabilirsiniz. Yine evinizde güveç kapları varsa fırında da tavsiye ediyoruz. Daha önce denemediyseniz mutlaka yapmalısınız. Bu kaplara yine ezerek yerleştirdiğiniz helvayı önceden ısıtılmış fırına atın. Bir süre pişirdikten sonra servise hazır hale gelecektir. Sıcak sıcak yiyerek keyfini çıkarabilirsiniz. Bim’de satılan helvanın fiyatı da oldukça uygun seviyededir. Avantajlı bir şekilde satın alım yapabilirsiniz.

Bim helva fiyatı
Yaz helvası.

Bim’de birçok marka helva bulabilmek mümkündür. Bunlardan başlıcaları Serel, Koska, Okyay ve Met helvası olmaktadır. Serel markalı ürünler Bim’e özel üretim yapmaktadır. Bunun da anlamı fiyatının piyasaya göre uygun olmasıdır. Ekstra marka maliyeti olmadığı için müşterilere ucuz fiyatlı olarak sunulabilmektedir. Bim’in en çok tercih edilme nedenlerinden biri de budur. Her zaman kaliteyi ön planda tutmaktadır. Helva yapımında kullandığı malzemeler en iyilerinden seçilmektedir. Paketlemesi ise özenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu sayede siz eve getirip açana kadar tazeliğini muhafaza etmektedir. Evden çıkmadan önce Bim helva fiyatı hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sokağa çıkma saatinin erkene çekilmesi nedeniyle işlerinizi daha çabuk halledebilirsiniz.

 • Miskos Çekme Helva fiyatı: 7,90 TL.
 • Serel Çanakkale Bombası Çikolata Dolgulu Helva fiyatı: 6,95 TL.
 • Serel Kürek Helva fiyatı: 7,95 TL.
 • Koskanın Fırın Helvası fiyatı: 5,95 TL.
 • Koska markasının Probiyotik Lifli Helvası fiyatı: 6,95 TL.
 • Koska Kürek Helvası Sade/Kakaolu 400 GR fiyatı: 9,95 TL.
 • Koska Yaz Helvası Cevizli Kakaolu 500 GR fiyatı: 7,95 TL.
 • Serel marka Tahin Helvası Sade/ Kakaolu 500 GR fiyatı: 7,45 TL.
 • Serel Tahin Helvası Cevizli/Antep Fıstıklı 500 GR fiyatı: 11,75 TL.
 • Serel Tahin 600 GR fiyatı: 13,95 TL.
 • Serel Üzüm Pekmezi %100 800 GR fiyatı: 12,95 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.