Okul öncesi eğitim fiyatları

Okul öncesi eğitim fiyatları

Ülkemizde öğretim hayatına (zorunlu) başlamadan önce gerçekleşen döneme verilen ad olarak nitelendirebiliriz. Bu durum 3 – 6 yaş arası çocukları kapsayabilmektedir. İlgili yazımızda anne ve babaların akıllarına takılan soruları yanıtlayıp güncel bilgi paylaşımında bulunacağız. Konumuz içerisinde okul öncesi eğitim fiyatları başta olmak üzere okul öncesi eğitim nedir, çocuklara kattığı avantajlar nelerdir kısa notlar ekleyeceğiz.

Ebeveynlerin kararsız kalması halinde aşağıya okul öncesi eğitim hangi yaşları kapsamaktadır sorusuna yanıt vermiş olalım. Kreş, yuva ve anaokuluna göndermek istediğiniz çocuğunuz var ise bu tablo örnek olacaktır. Dikkat edilmesi gerekenlerden biri de okulun konumudur. Trafikten uzak, sessiz sakin ve mümkünse doğa içeren bir konumda yer alması avantajdır. Eğitim verilen yerin yüksek yapıda olmamasına da özen gösterilmelidir ki bu yaş gruplarında ki çocuklar hareketlidir güvenlik konusunda dikkatli davranılmalıdır.

Okul öncesi eğitim fiyatları
okul öncesi eğitim fiyatları

Kreş = 0 – 2 yaş,
Yuva = 2 – 3 yaş,
Anaokulu = 3 – 4 yaş,
Anasınıfı = 5 – 6 yaş.

Okul öncesi eğitim çocukların sosyalleşme ve kendi yaş grupları ile oynarken anlaşabilme gibi durumları geliştirir. Oyunlar oynanması, aktiviteler tamamen çocukların zihinsel gelişimi için katkı sağlamaktadır. Peki fiyatlar nasıl? İşte o detaylar..
Belediyelere ait ana okulları taban ve tavan ücretleri. Bu bilgi 2021 yılı İstanbul içindir. Güncel değişimler olabilmektedir. Okul öncesi eğitim fiyatları aşağıdaki gibidir.

Bağımsız Ana Okullar Taban Ücreti Tavan Ücret
3-4 Yaş Sabah/İkindi kahvaltısı dahil 0,00-TL 250,00 TL
5 Yaş Sabah/İkindi kahvaltısı dahil 0,00-TL 190,00 TL
Yemeksiz veya evden beslenme  getirerek 0,00-TL 100,00 TL

Belediye dışında özel olarak kreş, anaokulu olan işletmelerde bulunmaktadır. Fiyat olarak aylık ve yıllık ücretlendirme yapılmaktadır. Her ile ve kuruma göre değişebilir. Size en yakın ve en iyi olduğunu düşündüğünüz okul öncesi eğitim kurumlarından fiyat alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.