Yavru köpek aşı fiyatları

Yavru köpek aşı fiyatları 2021

Sahiplendiğimiz ve ilgilendiğimiz çevremizde bir çok köpek bulunmaktadır. Bunların temel ihtiyaçlarının yanı sıra aşılarınında yapılması, sağlık açısından son derece önemlidir. Aşı yaptırılmaz ise bazı hastalıklar nüksedebilir, bu durum hayati açıdan endişe verici bir hal alacaktır. Bu noktada yavru köpek aşı fiyatları 2021 yazımız sizlere yön gösterici olacaktır ek olarak ön bilgi verecektir. Konu içeriğimizde cins ve tür olarak farklı olan köpeklere ait aşılardan da bahsedeceğiz.

yavru köpek aşı fiyatları 2021

Temel aşılar denilen ve veterinerlerin kesilikle yapılması konusunda bilgi aktardığı aşı isimleri, karma, kuduz ve lösemi olarak ifade edilmiştir. Evcil hayvanı olan kişilerin ekstra dikkat etmesi gerekiyor çünkü yaşam alanlarında beraber olunması, aynı eşyalara temas, ortamda ki hava teneffüsünün bulunması gibi durumları olumsuzluğa çevirmemelisiniz. Ücret konusunda yazdığımızın dışında ( güncel fiyatları veterinerlerden teyit edebilirsiniz ) sokak hayvanlarına belediyeler ücretsiz aşı yapmaktadır. Bu hususu değerlendirebilirsiniz. Yavru köpek aşı fiyatları listesi ise aşağıdaki gibidir.

Yavruların Yaşı Önerilen temel Aşılar isteğe göre yapılabilir
6-8 hafta Distemper, parvovirüs Bordetella
10-12 hafta DHPP (distemper, adenovirüs [hepatit], parainfluenza ve parvovirus için aşılar) Grip, Leptospirosis, Bordetella, yaşam tarzı başına veteriner hekimin önerdiği şekilde Lyme hastalığı
16-18 hafta DHPP, kuduz İnfluenza, Lyme hastalığı, Leptospirosis, Yaşam tarzı başına Bordetella
12-16 ay DHPP, kuduz Coronavirus, Leptospirosis, Bordetella, Lyme hastalığı
1-2 yılda bir DHPP İnfluenza, Coronavirus, Leptospirosis, Bordetella, Yaşam tarzı başına Lyme hastalığı
1-3 yılda bir Kuduz (yasaların gerektirdiği gibi) Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.