Defter tasdik ücretleri

Muhasebecileri ve vergi konusunda işlemleri olanları yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız. Her meslek grubuna zaman zaman yer vererek bilinçlendirmeyi ve bilgilendirmeyi amaçlamaktayız. Bu anlamda defter tasdik ücretleri konumuzu oluşturduk. Mükelleflerin merak ettiği ne kadar ödeneceği, hangi durumların deftere kaydedileceği gibi ek bilgileride paylaşıyor olacağız. ( Mali müşavirlik firmaları, şirketleri danışmanları bu konuda sizlere detaylı bilgi verebilir )

Defter tasdik ücretleri 2023

e-defter mükelleflerini sınıflandıralım : Serbest meslek erbabları, işletme defteri basit usul esnafları. Sadece envanter defterini noterden tasdik ettirmeleri gerekmektedir.

-İSTANBUL  2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri… (MMMBD)
-ANKARA  2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (SMMMBD)
İZMİR 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri
-ADANA 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (ADANA SMMMO)
KAHRAMANMARAŞ  2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (KAHRAMANMARAŞ SMMMO)
ŞANLIURFA 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (ŞANLIURFA SMMMO)
-BURSA 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (BURSA SMMMO)

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu’nun 18/11/2020tarih ve 1686sayılıkararı ile onaylanmış tavsiye niteliğinde olup; 2023 yılı Gider Katılım Payı ve Defter Tasdikleri ücretleri, aşağıdaki gibidir.Saygılarımla,Doğan YILMAZBaşkanİŞÇİSİZİŞÇİLİİŞLETME DEFTERİ –SERBEST MESLEK DEFTERİ:İşletme Defteri, 2023 yılında kullanılacak olan kırtasiye sarf malzemelerive diğermasraflar, 12 aylık süre ile evrakların alışı ve iadesine ilişkin giderlerve fotokopi giderleri, e-beyannamesi, e-bildirge, internet kullanım masrafları vs.gider payı ücreti550,00 TL730,00 TLBİLANÇO USULÜ DEFTER (GERÇEK KİŞİ) :Yevmiye, Defteri Kebir, Envanter defteri, 2023 yılında kullanılacak olankırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar, 12 aylık süre ile evrakların alışıve iadesine ilişkin giderler, fotokopi giderleri e-beyanname, e-bildirge,internet kullanım masrafları vs. ile noter tasdik ücreti1.400,00 TL1.600,00 TLŞİRKET VE KOOPERATİFLER :Yevmiye, Defteri Kebir, Envanter Defteri, Pay Defteri, Karar Defteri, Genel Kurultoplantı ve müzakare defteri, 2023 yılında Kullanılacak olankırtasiye sarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık süre ile evrakların alışıve iadesine ilişkin giderler, fotokopi giderleri e-beyanname, e-bildirge,internet kullanım masrafları vs. ile noter tasdik ücreti1.930,00 TL2.400,00 TL

ELEKTRONİK ORTAMDA DEFTER :Elektronik Defter Genel Tebliğ hükümlerigereğince defterlerin elektronik ortamda oluşturulması, kaydedilmesi,Beratların kağıt ortamında alınması, e-defter mükellefi gerçek ve tüzel kişiler için, Envanter defteri ile pay defteri,yönetim kurulu karar defteri ve genel kurul toplantı ve müzakere defteri, 2023 yılında kullanılacak olan kırtasiyesarf malzemeleri ve diğer masraflar. 12 aylık süre ile evrakların alışı ve iadesine ilişkin giderler, fotokopi giderleri,e-beyanname, e-bildirge, internet kullanım masrafları ile diğer gider payı ve noter tasdik ücreti2.530,00 TLNOTLAR:1-300 sayfadan fazla olan defterlerden her 100 sayfa için 130.00 TL. fazla tasdik ücreti alınır.2-Her şube için % 20 İlave tasdik ücreti alınır.3-Ticaret Sicil Tasdikname bedelleri tabloda gösterilen rakamlara dâhil olmayıp ayrıca tahsil edilecektir.Değişiklik olmadığı taktirde hazırda bulunan Ticaret Sicil Tasdiknameleri geçerliliğini koruyacaktır.BELİRLENEN ÜCRETLER TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR.

-TRABZON 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (TRABZON SMMMO)
-NEVŞEHİR 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (NEVŞEHİR SMMMO)
-ÇORUM 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (ÇORUM SMMMO)
-GAZİANTEP 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (GAZİANTEP SMMMO)
-AKSARAY 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (AKSARAY SMMMO)
-ÇANAKKALE 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (ÇANAKKALE SMMMO)
-AFYONKARAHİSAR 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri (ASMMMO)
-ANTALYA 2023 Yılı Defter Tasdik Ücretleri…
Diğer iller için sayfamızda güncelleme yapılacaktır. Konu hakkında defter ücretlerini öğrenmek istediğiniz il var ise yorum kısmından bildirebilirsiniz. Sizler için araştırma yaparak ekleme sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.