Hafriyat Fiyatları

İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren bir konu ile karşınızdayız harfiyat fiyatları hakkında sizler için bilgi topladık. Yaptığımız inceleme ve detaylı analiz sonrası, fiyat konusunda ortak piyasa verilerini derleyip hazırladık. Konumuzda hafriyat fiyatları ele alınmış olup büyükşehirlerde m3 olarak ne kadara satılıyor, diğer illerde m3 hafriyat fiyatı gibi aramalarınıza yanıt vereceğiz. Hafriyat belli bir alanda yapılan  kazı çalışması sonrası ortaya çıkan kum, çakıl, kaya, demir vb. malzemeleri oluşumuna verilen addır. Bu işlemi yapan firmalarda bulunmaktadır. Hafriyat taşıma, hafriyat dökme gibi işlemleri kamyon ve metreküp cinsinden fiyatlandırarak hizmet verilmektedir.

Hafriyat fiyatları
hafriyat fiyatları

Hafriyat işinde malın taşınma mesafesi, trafik, çalışma alanı, taşınacak olan malzeme fiyatı belirlemekte rol oynamaktadır. Hafriyatçılar kendi bünyelerinde kurdukları ekip ile kamyonlarla taşır. Dökülecek olan alanların belediyeler tarafından belirlendiği yerler vardır. Genellikle çıkan moloz yığını firmaların geri dönüşümüne de kazandırılmaktadır. Peki hafriyat fiyatları 2023 ne kadar?

  • Metrekare başına harfiyat fiyatı: 50 TL‘dir.
  • Hafriyat M3 Fiyatları Ne Kadardır ? 0-1000 m3 arasındaki hafriyatlarınız için m3 başına ortalama olarak 30,00 TL + KDV – 50,00 TL + KDV arasında fiyat oluşturulur.

Direk buradan fiyat vermek doğru olmayacaktır. Yukarıda saydığımız etkenler belirleyicidir. Kamyon sayısına veya kaba olarak verilen fiyata göre değişebilir. Ayrıca İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde alternatif çok olduğu için araştırma yaparak en uygun fiyatı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.