File Market Maaşları

File Market Maaşları

Günden güne büyüyen, şubeleşen ve çalışma ekibininde sayısı giderek artan File market hakkında bir çok soru sorulmaktadır. Bunlardan en önemlisi olanı file market maaşları konusunu ele alarak güncel bilgileri paylaşacağız. Yazımızda 2021 yılına ait veriler olacaktır ancak net rakamlar değildir. Makalemizde reyon görevlisi, kasiyer, şarküteri görevlisi, mağaza sorumlusu, mağaza müdürü gibi maaşlarıda detaylıca yazacağız.

Kasiyer, görev alan bu çalışan grup mevcut durumda ilk işe başlangıç olarak 2850 TL ile 3100 TL arasında maaş almaktadır. Kasiyerler günlük satıştan sorumludur, kasa giriş çıkışları, nakit tutma ve kredi kartı ile satışların sorumluluğunu üstlenirler. Kasada açık verilmesi durumunda şirketlerin kendi prosedürleri devreye girmektedir. Bu iş son derece dikkat ve hassasiyet istemektedir. Çalışanların para üstü verme işlemlerinde hesap yaparken yanlış yapmamaları gerekir.

Reyon görevlisi maaşları ise 2850 TL ile 3200 TL arasında değişmektedir. Yasal sorumluluk kapsamında minimum asgari ücret verilmektedir. Market içerisinde yer alan rafların, ürünlerin düzeninin sağlanması bu görevliye aittir. Çalışma temposu yüksektir, sürekli olarak mağazaya gelen malların yerleşimi, paketlerin açılması dizilmesi sıkça tekrarlanmaktadır.

Şarküteri sorumlusu, et ürünleri, peynir ve zeytin gibi grupların sorumlusudur. Bu bölüme gelen malların müşteriye takdim edilmesini sağlamaktadır. Maaş ise 3100 TL – 3500 TL arasında değişebilir. Tecrübeye göre bu artabilir.

Mağaza sorumlusu ve mağaza müdür maaşları ise tahsil durumu, tecrübe, şirket içerisinde ki çalışma pozisyonu etkilidir. Net bir rakam olmasada 3500 TL üzeri verilebilir.

File market maaşları 2021 yapılan araştırma neticesinde bilgi aktarmaya çalıştık. Ancak belirttiğimiz üzere bilgiler ortalamadır. Mağazada çalışanlar ile file market arasında olan anlaşmaya göre değişim görülebilir bilginize.

3 thoughts on “File Market Maaşları

 • Mart 16, 2021 tarihinde, saat 8:45 pm
  Permalink

  File market maaş hesaplamalari 3700₺ 3850₺ arası herşey icinde kasa tazminatı yok yemek

  Yanıtla
  • Haziran 6, 2021 tarihinde, saat 9:59 pm
   Permalink

   Maaşlar tam olarak ne kadar

   Yanıtla
  • Haziran 21, 2021 tarihinde, saat 7:06 pm
   Permalink

   Kasap maaşı nekadar dor

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.