Rota Virüs Aşı Fiyatları 2021

Son dönemde sıkça duyduğumuz rota virüs için uzmanlar ve sağlık çalışanları önemli uyarılarda bulunmaktadır. Bu sebeple ilgili yazımızda rota virüs aşı fiyatları detaylı araştırmamızı paylaşacağım.

Rota virüs aşı fiyatları 2021

Rota virüs nedir? Bağırsak enfeksiyonu, ishal gibi durumların görülmesi yaygındır. Virüs bebekler ve çocuklarda sıkça rastlanmaktadır. Anne babaların oldukça dikkat etmesi, bilinçlenmesi gereken konulardan biridir. Son 10 yılda vakalarda da artış gözlemlenmiştir. Özellikle okul çağında olan çocuklarda rastlanması dikkat çekiyor. Bulaş riski temas halinde olan çocuklarda hızla yayılmaktadır.

Rota virüs aşısı nasıl yapılır? Fiyat bilgisi arayanlara ek bilgi olması adına aşı, sağlık ocaklarında veya özel hastanelerde yapılabilmektedir. Aşıyı eczanelerden temin edebilirsiniz. 2 doz şeklinde uygulandığını belirtmek isterim çünkü alırken iki ayrı ödeme şeklinde almanız gerekiyor. Rota virüs ilk doz fiyatı 2020 Eylül ayında 311 TL olarak belirlenmişti. Güncel bilgileri eczanelere danışarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca ikinci doz fiyatıda bu şekildedir. Önümüzde ki sene fiyat bilgisinde değişim olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.