Elektrik Abonelik Ücreti

Elektrik abonelik ücreti

Ev, konut, bina ve işyerleri için elektrik abonelik ücreti yayımlandı. Yaptığımız araştırma sonrasında başvuruda bulunacaklar için liste çıkartılmış olup elektrik abonelik ücreti ve diğer detaylara konumuzdan ulaşabilirsiniz. Yazı içerisinde verilerde elektrik abonelik ücreti 2021, elektrik aboneliği fiyatı gibi başlıklarıda görebilirsiniz. Mesken için güvence birim bedeli 33 TL/kW, 6 kW için 198 TL, Ticarethane ve Sanayi için güvence birim bedeli 93,7 TL/kW, 9 kW için 843 TL

– Sayaç Seri Numarası veya Tesisat Numarası
– Kimlik Belgesi
– Mülkiyet Beyanı (Kiracı/ Mülk Sahibi)
– DASK (6305 Sayılı Afet Sigortaları Kanunu Kapsamındaki Binalardan)
– İlk Kez Yapılan Abonelikler için İskan Belgesi veya Yapı Kayıt Belgesi

İşyeri Aboneliği için

Temel Bilgiler:

  • Hesap veya sayaç numarası
  • Kimlik belgesi (TC kimlik numaralı)
  • Vergi levhası (Vergi no., vergi dairesi, ticaret unvanı),
  • Ticaret sicil no. ve ticaret sicil memurluğunun adı,
  • İmza sirküleri (imza sirkülerinde belirtilmiş ise şirket kaşesi)
Kurulu Güç (Alçak Gerilim) Bağlantı Bedeli
0-15 kW 69,80 TL
15-100 kW 159,60 TL
100 kW ve üzeri 202,89 TL

Elektrik abonelik ücreti 2021

Sıkça abonelik değişiminin en çok rastlandığı şehir İstanbul’dur. Göç alması, nüfus artışı buna etkendir. Elektrik bağlatmak isteyenler, yukarıda yer alan (ev ve konutlar için) belgeler ile ilde geçerli olan dağıtım şirketine bizzat başvurmalıdır. Bu şirketler şu şekilde listelenmiştir.

-Bedaş Başkent Dicle,  Gediz ( İzmir ve Manisa ), Uludağ Edaş ( Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova )Medaş ( Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Karaman ve Kırşehir ), Sedaş ( Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu ), Aydem Edaş ( Aydın, Denizli ve Muğla ) Akdeniz Edaş ( Antalya, Isparta ve Burdur  ), Aras Edaş ( Erzurum, Ağrı, Kars, Erzincan, Iğdır, Ardahan ve Bayburt ), Vedaş ( Van, Muş, Bitlis ve Hakkari ) Çedaş ( Sivas, Tokat ve Yozgat ), Tredaş ( Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne )

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.