Bim Para Nedir?

Bim Para Nedir?

Bim para, oldukça yenilikçi bir teknoloji uygulamasıdır. Sizler de Bim para nedir? şeklinde sorulara sahipseniz bu yazımızda gerekli bilgileri alacaksınız. Akıllı telefonlara indirilen bu uygulamanın pek çok avantajı vardır. Bim para sayesinde yanınızda nakit ya da kredi kartı olmadan ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede cüzdanınızı evde unutsanız dahi mağduriyet yaşamanın önüne geçebilirsiniz. Telefonunuzun uygulama marketinden indirme işlemini yapmanız ve kayıt olmanız yeterli olacaktır. Android ve Ios işletim sistemlerini desteklemektedir. Dosya boyutu ortalama 23 Megabyte şeklindedir. Cihazınızda fazla yer kaplamaz. Ayrıca herhangi bir kasma ve donma yaşatmaz. Yaptığımız testlerde oldukça stabil olarak çalıştığını görebilmekteyiz.

Bim para nedir?
Bim para ile market alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz.

Ödeme işlemleri için genel olarak Qr kod teknolojisi kullanılmaktadır. Uygulamaya telefon numarası doğrulaması sonrası giriş yapmalısınız. Burada karşınıza gelecek “Ödeme yap” butonuna tıklayabilirsiniz. Daha sonra Bim kasiyerine bu şekilde ödemek istediğinizi belirtiniz. Kasa yanında bulunan cihaza telefonunuzun kamerasını tutmanız yeterlidir. Çok kısa bir süre içerisinde bakiyeniz üzerinde düşüş gerçekleşecektir. Dilerseniz Qr kod okutmadan ekrandaki şifreyi kasiyere okuyarak da ödemenizi tamamen temassız ve güvenli şekilde yapabilirsiniz. Eğer bu işlemler sırasında bakiyeniz yetersiz kalırsa endişe etmeniz gerek yok. Bir kısmını Bim para ile diğer kısmını nakit ya da kredi kartıyla tamamlayabilirsiniz. Ancak yükleme yaptığınız Bim parasının belirli bir süresi olduğunu unutmayın. Son kullanma tarihi yükleme tarihinden itibaren 2 senedir.

Bim para nedir?
Akıllı telefon ile kullanılabilir.

Bim para uygulaması sayesinde dilediğiniz kişiye hediye bakiye gönderebilirsiniz. Örneğin bir işletme sahibi iseniz çalışanlarınıza Ramazan yardımı yapmak isteyebilirsiniz. Fakat her çalışanın ihtiyacına yönelik erzak kolisi hazırlamak zor olabilir. Bu durumda en mantıklı çözüm onlara kendi tercihlerine göre alışveriş imkanı sunmaktan geçmektedir. Bunu da Bim’in bu sene yürürlüğe geçirdiği bu uygulamayla basitçe yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden “Gönder” butonuna bastıktan sonra Bim Para göndermek istediğiniz kişinin telefonunu yazarak ya da telefonunuzun rehberinden kişiyi seçerek para gönderimi yapabilirsiniz. Bim para gönderdiğiniz kişi, telefonuna gelen bilgilendirme mesajlarını uygulayarak kolay bir şekilde kullanım sağlayabilmektedir. Bu detaylar ile Bim para nedir? sorunuza yanıt vermek istedik. Eklemek istediğiniz bir şey olursa yorum kısmından iletebilirsiniz. Aşağıda sık sorabileceğiniz konulara da değindik.

Bim para uygulaması nasıl kullanılır? Para nasıl gönderilir?

Akıllı telefon kullanmayan birine Bim Para gönderilebilir mi?

Evet, akıllı telefon kullanmayı tercih etmeyen kişilere de Bim para gönderimi yapılabilir. Gönderim yaptığınız kişiler tek bu tutarı tek seferde harcamalılar. Buna imkan verecek şekilde bir sms gönderimi gerçekleştirilmektedir. Bu şifreyi kasada personele belirterek tüm tutarı tek seferde kullanabilirler.

Hatalı bir telefon numarasına Bim Para gönderimi sonrasında geri alınabilir mi?

Evet, hatalı gönderilen Bimpara’yı henüz kullanılmadıysa 1 saat içinde uygulamadan geri çekebilirsiniz. Bunu yapmak için “Gönderdiğim Bimpara” butonuna tıkladıktan sonra listede yüklemeleri bulmalısınız. Burada hatalı gönderdiğiniz işlemin üzerindeki “iptal” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Ancak kısmen de olsa kullanılan ya da gönderilen bakiyeler geri çekilemez.

Bimpara gönderdiğim kişiler parçalı olarak kullanım yapabilir mi?

Evet, akıllı telefon kullanan ve bu telefonunda Bimpara uygulaması yüklü olan kişiler bakiyelerini istedikleri gibi parçalı kullanabilirler. Akıllı telefon kullanmayan kişiler ise bir sms yöntemiyle harcama yapabilirler.

Bim para uygulaması
Bim para uygulaması ile harcamalarınızı yapabilirsiniz.

Tek kullanımlık şifre ile kullanılan Bimpara’da bakiye kalırsa nasıl kullanılır?

Bimpara’nın geldiği telefon numarası ile aynı numara kullanılmak şartıyla işlem yapılabilir. Uygulama akıllı bir telefona kurulduğunda kalan bakiye görünür ve kullanılabilir hale gelir.

Bimpara yükleme, gönderme ve harcama işlemlerinde limit var mıdır?

Evet, bu işlemler için bazı limitler bulunmaktadır.

  • Hesabınızda bulunabilecek en fazla tutar 6000 TL olmalıdır.
  • Bir defada yükleme yapılabilecek en az tutar 50 TL, en fazla tutar 2000 TL.
  • Aynı günde yükleme yapılabilecek en fazla tutar 6.000 TL.
  • Bir defada gönderilebilecek en az tutar 10 TL, en fazla tutar 500 TL.
  • Aynı günde gönderilebilecek en fazla tutar 2000 TL.
  • Hesabında Bimpara bulunan bir kişinin mağazada aynı günde kullanabileceği maksimum tutar ise 1000 TL’dir.

Bimpara hesabımdaki tüm hareketleri nasıl görebilirim?

Uygulama içerisinde sol üstte yer alan “Hesabım” simgesine dokunduğunuzda son 3 aya ait tüm hesap hareketlerini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.