Bim Kemalpaşa Tatlısı Fiyatı

Bim Kemalpaşa Tatlısı Fiyatı

Bim Kemalpaşa tatlısı fiyatı takipçilerimiz tarafından sıkça sorulmaktadır. Çok lezzetli bir şerbetli tatlı olan Kemalpaşa’yı Bim mağazalarında bulmak mümkündür. Türk mutfağında ayrı bir yeri vardır. Özellikle yemek sonrasında aranan yiyeceklerden biri olmaktadır. Poşetli halde pişirmeye hazır bir biçimde satılmaktadır. Bim’den alacağınız Kemalpaşa tatlısı ile harika lezzetler ortaya çıkarabilirsiniz. Ramazan ayı ile birlikte internet üzerinden tarif araştırmaları çoğalmaktadır. Ana yemeğin üstüne yenilecek tatlıyı seçmek ise kolay olmamaktadır. Bu nedenle size tavsiyemiz uygun fiyatı ile Bim Kemalpaşa tatlısı olacaktır.

Bim Kemalpaşa tatlısı fiyatı
Harika bir Kemalpaşa tatlısı.

Kemalpaşa tatlısı ile birlikte Bim’den alınması gereken bazı malzemeler vardır. Bunlar şeker ve su olmaktadır. Gayet ucuz bir fiyata oldukça fazla porsiyon çıkabilmektedir. Ayrıca denemediyseniz mutlaka tahin ile birlikte tavsiye ediyoruz. Harika bir uyum sağlamaktadır. Üzerine biraz da ceviz kırığı dökerek damağınızı şenlendirebilirsiniz. Yapılışı oldukça basittir. Suyu paketin üstünde yazdığı miktarda tencereye boşaltıyoruz. Daha sonra şekeri ilave ederek kaynatmamız yeterli oluyor. Bir tepsiye dizdiğimiz Bim Kemalpaşa tatlılarının üstüne sıcak şerbeti döküyoruz. Önce oda sıcaklığında bekletmemiz gerekiyor. Daha sonra buzdolabına koyarak kısa bir dinlenme süresi sonunda afiyetle tüketebilirsiniz.

Bim Kemalpaşa tatlısı fiyatı
Mükemmel bir tatlı sunumu.

Kemalpaşa tatlısı bazı yörelerde “peynir tatlısı” ismiyle anılmaktadır. Bunun da sebebi yapımında peynir kullanılmasıdır. Bim’de satılan versiyonunda üzerine un, irmik, yumurta eklenerek büyük kazanlarda pişirilmektedir. Daha sonra soğutma işlemi uygulanarak kurutulmaktadır. Son aşamada özel paketlere koyularak müşterilere sunulmaktadır. Esas olarak adını Bursa’nın Mustafa Kemalpaşa ilçesinden almaktadır. Burada ünlenmiş ve tüm ülkeye yayılmıştır. Yapım malzemelerinin az olması sebebiyle fiyatı oldukça uygundur. Ayrıca kaymak ile birlikte de tüketilmektedir. Bu şekilde şerbetin verdiği tatlı hissini hafifletecektir. Siz de Bim Kemalpaşa tatlısı fiyatı hakkında bilgi alarak markete gitmek istiyorsanız doğru adrestesiniz.

  • Bim Kemalpaşa tatlı Fiyatı (140 Gram): 3,40 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.