Almanya et fiyatları

Almanya et fiyatları

Ülkemizde yapılan tarım ve hayvancılık sektöründe son dönemlerde bölgesel artışlar olmaktadır. Özellikle güneydoğu kırsalında yetişen hayvanlarda bu durumu gözlemleyebiliriz. Ancak her ne kadar yetiştiricilik artsa da fiyatlar bu oranda olmamaktadır. Bu yazımızda Avrupa’nın gelişmiş ülkesini ele alarak Almanya et fiyatları konusuna değineceğiz. İçeriğimizde fikir olması açısından ve karşılaştırma yapılması için örneklemeler kullanılacaktır.

Almanya et fiyatları
Almanya et fiyatları

Almanya nüfusu yaklaşık 90 milyondur. Kültür olarak gıda tüketimini yapan, hazır tüketiminde olduğu bir yer diyebiliriz. Peki hayvancılık sektörüne bakacak olursak Almanya et fiyatları Euro bazında ne kadar? İnsanların alım gücü ne durumda. Yapılan araştırmaya göre ve istatistik değerlendirmesi baz alındığında yıllık kişi başına düşen et tüketim miktarı 87 kilogramdır. Peki gelelim ücretlere. Araştırmanın verilerine baktığımızda (Bonn üniversitesi) asgari ücrete çalışan birisi yarım saatlik çalışması ile kolaylıkla et, kıyma alabilmektedir.

Antrikot 13 Euro, dana kıyma 5 Euro olarak satılmaktadır. Bu fiyatlar Edeka, Lidl ve Kaufland gibi marketletde genellikle geçerli olmaktadır. Schwarz Grubu rekabetin yaşandığını ve bu durumunda tüketiciye olumlu yansıdığını belirtmiştir. Ayrıca 2021 yılında bu fiyatlandırmanın çok artış olmayacağı konusunda da görüşler basında yer almaktadır. Güncel Almanya et fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • Almanya Et Fiyatı kg: 15 Euro.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.