Membran fiyatları

Membran fiyatları

Membran, günümüzde sık olarak kullanılan izolasyon malzemelerinden birisidir. Bu açıdan membran fiyatları araştırma konusu olmaktadır. Piyasada birçok farklı model bulunmaktadır. Kullanım alanına göre tercihte bulunabilirsiniz. Fiyatları ise boyutuna, kalitesine ve türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. En çok uygulaması yapılan alanlar çatılar olmaktadır. Yağmurlu ve kötü hava koşullarında su sızdırmaması için harika bir çözümdür. Kaplaması ve uygulanışı oldukça basittir. Sıfırdan bina yapımında en sık başvurulan inşaat elemanlarından biridir. Membran için fiyat araştırması yapan kişiler birçok sonuçla karşılaşmaktadır. Burada satıcı firmanın belirlediği politikalara göre değişiklik söz konusu olmaktadır.

membran fiyatlari 2021
membran fiyatlari 2021

Bitümlü membranlar uzun ömürlü olması nedeniyle oldukça favori konumdadır. Güçlendirilmesi amacıyla içerisinde bol miktarda polyester dahil edilmiştir. Bu haliyle fiyat performans odaklı bir kullanım sunmaktadır. Esnek yapısı nedeniyle de rahat bir şekilde kaplama yapılabilmektedir. Olumsuz hava koşullarından etkilenme durumu en aza inmiştir. Bu nedenle dış izolasyonlarda uygulanabilir. Bunun dışında pvc kaplama şeklinde de membran satışı bulunmaktadır. Pvc oldukça güçlü bir materyaldir. Bu nedenle kırılma ya da deforme olma gibi durumlar sık olarak yaşanmaz. Üzerinde ağırlık olacak şekilde uygulama gerekiyorsa pvc membran tercih edebilirsiniz. Ayrıca zararlı güneş ışınlarını hapseden maddeler de bu çeşitte eklenmektedir.

membran fiyatlari 2021
membran fiyatlari 2021

Membran seçiminde dikkat edilmesi gereken farklı noktalar da mevcuttur. Öncelikli olarak firmaların ürünü ne zaman temin edeceğini öğrenmeniz gerekir. Bazıları elinde hazır stok tutarken bazıları da sıfırdan üretim yapabilmektedir. Zaman sizin için önemliyse ilk olarak bu bilgiyi firmalara sormanızı tavsiye ediyoruz. Membran satışı yapılırken en çok baz alınan konu kalınlığı olmaktadır. Dayanıklı bir inşaat düşüyorsanız bunu da dikkate almalısınız. Burada membran fiyatları diğer türlere göre bir tık daha yüksek olmaktadır. Aynı zamanda binayı yapacağınız bölgenin hava durumu da önemlidir. Karadeniz gibi sürekli yağış alan bir bölgede iseniz tercihinizi doğru yapmanız gerekir. Ya da iklimin genelde sıcak seyrettiği yerlerdeyseniz yine membran tercihini buna göre yapmalısınız. Fiyatlar döviz kuruna göre farklılık gösterebilir. Membran fiyatları 2021 aşağıdaki gibidir.

  • Penguen SC3000 Membran Fiyatı (3mm): 200 TL.
  • Penguen SP3000 Membran Fiyatı (3mm): 204 TL.
  • Sim Power VIA Membran Fiyatı (4mm): 308 TL.
  • Panda SP4000 VIA Membran Fiyatı (4mm): 308 TL.
  • Panda Aluminyum Folyolu Membran fiyatı – Terracota SP3000 (3mm): 468 TL.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.