İzmir hurda demir fiyatları

İzmir hurda demir fiyatları

İzmir hurda demir fiyatları,hurda toplayan emekçiler ya da satın almak isteyen firmalar tarafından sıkça araştırılan konulardan birisidir. İzmir genelinde mahalle aralarında araçlarıyla gezen ve bu işi yapanlar evlerden çıkan kullanılmış metal ve demir bileşenli eşyaları toplamaktadır. Gün sonunda hurda toplama merkezlerine ulaşan kişiler kg veya ton cinsinden hesaplama yaptırarak ücretlerini almaktadırlar. Hurda haline getirilmiş olan ürünler fabrikalarda işlenerek geri dönüşüme gönderilmektedir. Bu sayede daha ekonomik bir üretim gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Günümüzde bir çok farklı hurda çeşidi bulunmaktadır. En sık kullanılanlar ise metal,plastik,kağıt,elektronik cihaz ve demir hurdaları olmaktadır. Fakat en çok rağbet gören elemanlar kağıt ve demir hurdaları olmaktadır. Bunların yanı sıra 2020 senesiyle birlikte çıkma bilgisayar parçaları da oldukça popüler hale gelmiştir. Kullanılmayan anakart,ekran kartı,ram ve ses kartlarına piyasada sık olarak denk gelinmektedir. Bu yazımızda daha çok demir hurdanın kullanım alanları ve fiyatları hakkında bilgilendirme sağlıyor olacağız.

İzmir’in pek çok bölgesinde atık hurdaları geri dönüşüme kazandırmayı sağlayan firmalar bulunmaktadır. Bornova,Gaziemir,Karşıyaka ve Karabağlar gibi metropol ilçeler bu hizmeti gerçekleştirmekte öncü diyebiliriz. Özellikle sanayi yapılaşmasının fazla olduğu Karabalar ilçesinde, İzmir Karabağlar hurda fiyatları konusunda sık olarak araştırma yapılmaktadır. Pandemi süreciyle birlikte bir çok emtia üzerinde fiyat güncellemeleri gerçekleşmiştir. Bahsettiğimiz firmaların da hurdaları kabul ederken kullandığı fiyat parametrelerinde değişiklikler meydana gelmektedir. Eğer İzmir hurda demir fiyatları konusuna değinmek gerekirse ortalama olarak kilogramının 1.80 TL olduğunu söylemek mümkündür. İşte bazı hurda metal fiyatlarının ortalama bilgileri;

  • Hurda Demir Kg : 1.80 TL
  • Hurda Bakır Kg : 42 TL
  • Hurda Klima Petek Kg : 20 TL
  • Bakırlı Petekler Kg Fiyatı : 16 TL
  • Hurda Kablolar(Karışık) : 11 TL
  • Kurşun Hurdalar Kg : 12 TL
  • Çinko Hurdalar Kg : 14 TL
  • Krom Hurda Fiyatları Kg : 8 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.