Çorum hurda fiyatları

Çorum hurda fiyatları

Çorum hurda fiyatları, sektörde hizmet veren bir çok kişi tarafından sık olarak incelenmektedir. Bakır,metal,kağıt ve altın gibi bir çok hurda türü geri dönüşüm yoluyla tekrar hayata kazandırılmaktadır. Bu da hem ülke ekonomisine hem de çevre temizliğini oldukça büyük katkı sağlamaktadır. Genelde inşaatlardan sonra oluşan demir hurdaları günümüz şartlarında değerli bir duruma gelmiştir. Müteahhit ile anlaşma yapan kişi ya da kuruluşlar ton cinsinden fiyat almakta ve hurdaları toplayarak atık dönüştürme fabrikalarına satmaktadır. Bu sayede çöpe gidecek olan ürünler kurulan bu harika sistem sayesinde yeni makine imalatları için kullanılmaktadır.

Türkiye’nin pek çok şehrinde atık ürünlerin değerlendirilebilmesi için fabrikalar bulunmaktadır. Özellikle Çorum şehrinde bu fabrikaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Buna paralel olarak hurda sektörü de gelişimini sürdürmektedir. Bu sebeplerle makalemizi oluştururken sizler için alım fiyat bilgilerinin güncel hallerini paylaşacağız. Eklemek istediğiniz bir konu olursa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ekibimiz gerekli incelemeyi yaparak en kısa sürede sizlere mail yoluyla ulaşım sağlayacaktır. Paylaşacağımız tüm veriler ortalama fiyat bilgilerini gösterecektir. Lütfen bu durumu da dikkate alarak hareket etmeye özen gösteriniz.

Hurda toplayıcı kişiler Çorum’un mahallelerinde çöp konteynerlerini kontrol etmekte ve kayda değer ürünler varsa arabalarına yükleme yapmaktadır. Ayrıca sokak aralarında megafon ile anons yaparak evlerden özellikle demir ve bakır hurdaları belirli bir ücret karşılığında toplamaktadır. Gün sonu geldiğinde ise kendilerine en iyi fiyatı veren alım merkezlerine giderek ödemelerini almaktalar. Bu işi yapan kişiler hem kendi geçimlerini sağlamakta hem de ülkemize oldukça önemli faydalar sağlamaktadırlar. Bahsettiğimiz bu nedenlerle çorum hurda fiyatlarını belirli başlıklar altında sizlerle paylaşıyoruz. En doğru bilgi için atık dönüşüm merkezleriyle irtibata geçmeniz daha doğru olacaktır. 2021 senesiyle birlikte fiyat konularında bazı değişikliklerin olması beklenmektedir.

Çorum hurda bakır fiyatları

Hurda denildiğinde akla gelen ilk materyallerden birisi de bakırlar olmaktadır. O sebeple bir çok kişi çorum hurda bakır fiyatları şeklinde araştırma yaparak doğru bilgiye ulaşmaya çalışmaktadır. Bakır elementi elektrik için sağladığı iletkenlik sebebiyle çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca atmosfer şartlarından çok az etkilenmesi nedeniyle dayanıklı bir yapı malzemesidir. Dövülerek istenen şekle sokulabilen bakırlar en çok kablolama yapılarında kullanılmaktadır.

çorum hurda bakır fiyatları
çorum hurda bakır fiyatları

Özellikle internet kullanıcılarının aşina olduğu cat5,cat6 ve rj-45 gibi kablolarda bakır kullanımı sağlanmaktadır. Tüm ülke genelinde evlerde ve iş yerlerinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.  Bu sebeple atık bakır da diğer hurdalara göre daha değerli konuma gelmektedir. Demirden sonra en çok öğrenilmek istenen konuların başında çorum hurda bakır fiyatları gelmektedir. Aşağıda şirketlerin ortalama kilogram alım fiyatlarını iletmekteyiz. En güncel bilgiler için lütfen firmalarla irtibata geçiniz;

Soyma Bakır Hurda Fiyatı 52,00 ₺/Kg Lama türü Bakır Hurdaları 52,00 ₺/Kg
Kırkambar (Bobin, Yanık, Boru) Hurdalar 46,00 ₺/Kg TTR Kırma (Granür) Bakır Hurdası 49,50 ₺/Kg
%98 Külçe Bakır Formunda hurdalar 47,50 ₺/Kg Bakır (Kızıl) Talaş Hurdası 46,70 ₺/Kg

Çorum hurda demir fiyatları

Çorum hurda demir fiyatları da bakırdan sonra sık araştırılan konulardan biri olmaktadır. Demir hurdaları genel olarak çamaşır makinesi,buzdolabı,bulaşık makinesi,klima,elektrikli şofben ve televizyonlardan çıkarılmaktadır. Ayrıca yeni inşa edilen binalardan sonra da oldukça değerli demir çubuk hurdaları çıkmaktadır.

Bu malzemeleri toplayan kişiler ilgili şirketlere götürerek ton veya kilogram fiyatı üzerinden satış gerçekleştirmektedir. Bu nedenle Çorum hurda demir fiyatları konusu da epey bir önemli hale gelmektedir. Sizlerle paylaştığımız bu veriler güncel rakamları içermiyor olabilir. En doğru kaynak olarak çalıştığınız firmayı baz almanızı tavsiye etmekteyiz.

DKP Demir 2,30 ₺/Kg
Ekstra Demir 2,30 ₺/Kg
1. Sınıf Demir 2,20 ₺/Kg
2. Sınıf Demir 2,20 ₺/Kg
Demir Talaşı Hurdası 1,88 ₺/Kg
Toplama Hurda 1,60 ₺/Kg
Teneke 1,10 ₺/Kg
Pik Demir Talaşı 1,86 ₺/Kg
İnşaat Yıkım Hurdası 1,90 ₺/Kg
İnşaat Demir Çubuğu Hurdası 2,30 ₺/Kg
Tufal Hurdası 0,08 ₺/Kg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.