Diyanet umre fiyatları

Diyanet umre fiyatları 2021 adlı konumuz ile sizlerleyiz. Yaptığımız araştırmayı bekleyen yüzlerce, binlerce kişi bulunmaktadır. Çünkü geçtiğimiz senelere oranla fiyat değişikliği yaşanmış olup pandemi sürecinde de umre vazifesini erteleyen hacı adayları olmuştu. Resmi olarak diyanetin açıkladığı rakamlar baz alınarak bir yazı dizisi hazırladık. Konumuzda diyanet umre fiyatları başta olmak üzere bir çok bilgiyi edinebileceksiniz.

Diyanet umre fiyatları 2023

Umre, müslümanların Safa ile merve arasında yaptıkları ziyaretin genel adıdır. ( kurban bayramı ve arefe dönemi yapılmaz )Umre’ye giderken belli kriterler vardır. Bunlar diyanetin sayfasından görebilirsiniz. Ancak merak edilen fiyat konusuna sizler için değineceğiz. Umre fiyatları yılında aşağıda yer alan listede belirtildiği üzeredir. Bu durum tur şirketlerinin insiyatifi ve verdiği hizmetler kapsamındadır. Örneğin 4 yıldızlı bir otelde umre yapmak isteyen biri kişi başı bu rakamı veriyor. ( firmaya göre değişebilir )

Kafileler halinde gitmek, şirketlerin ve turların güvencesi ile gitmek en doğrusu olarak görünmektedir. Çünkü orada neler yapılacağı, nasıl hareket edileceği, nereleri ziyaret etmek gerektiğini rehberin yönlendirmesi daha doğru olacaktır.

Ek bilgi,

Umreye gitmek için gereken şartlar nelerdir ?
  • Müslüman olmak.
  • Maddi ve manevi imkânlara sahip olmak.
  • Akli dengesi yerinde olmak.
  • Seyahat etme engelinin bulunmaması
  • Mahremiyet şartlarının uygun olması
  • Can mal ve namus güvenliğinin sağlanmış olması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.