Antalya belediye otobüs ücretleri 2021

Antalya Belediye Otobüs Ücretleri 2021

Antalya içerisinde yolculuk yapacak kişilerin en sık araştırdığı konu Antalya belediye otobüs ücretleri 2021 olmaktadır. Oldukça gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahip olan bu şehirde ilçeler arası dolaşım sağlamak çok basit bir hale gelmektedir. Tramvay hatları ile desteklenen resmi plakalı belediye otobüsleri sayesinde zaman kaybı yaşamadan istediğiniz bölgelere gidebilirsiniz. Manavgat,Kaş,Konyaaltı ve Muratpaşa gibi merkezi ilçelerden kalkış yapan araçlar ile Antalya içerisinde pek çok noktaya ulaşım sağlamak basit bir hale gelmiştir.

İnsanları toplu taşımaya teşvik edebilmek için belediyeler tarafından pek çok çalışma yapılmaktadır. Otobüs saatleri sıklaştırılarak duraklarda bekleme süresi düşürülmektedir. Ayrıca otobüs fiyatları minimum seviyede tutulmaktadır. Özellikle Antalya Belediyesinin politikalarında ulaşımdan kar etme amacı güdülmemektedir. Temel hedef vatandaşların konforlu,güvenli ve ucuz bir yolculuk yapabilmesini sağlamaktadır. Yapılan bu geliştirmeler de meyvesini vermeye başlamıştır. Yapılan senelik raporlama çalışmalarında kişisel araç kullanımının azaldığı ve toplu ulaşım sistemlerini kullanan kişi sayısının arttığı görülmektedir.

Antalya Belediye sınırları içerisinde yer alan ilçe,mahalle ve köylere bir çok Antalya Ulaşım A.Ş taşıtı hizmet vermektedir. Halktan gelen talepleri dikkate alan ilgili kurumlar pek çok yenilik gerçekleştirmektedir. Pandemi süreci nedeniyle araç sayılarında artışlar gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 2021 senesi için de bir çok planlama yapılmıştır. Hat güzergahlarının genişletilmesi ve ücret tarifesinde artış yapılmaması başlıca konulardandır. Güncel durumda ise sabahın erken vakitlerinde hareket etmeye başlayan otobüsler sayesinde pek çok kişi işine ve okuluna gecikmeden ulaşabilmektedir. Bu konulardan dolayı da Antalya belediye otobüs ücretleri 2021 versiyonunu öğrenebilmek yolcular açısında oldukça önemlidir. 15 Ağustos 2021 tarihinden itibaren tam bilet fiyatı 3.20 TL , indirimli bilet 2.70 TL, öğrenci bileti 1.80 kredi kartı kullanımı 3.20 TL, “kullan at” bilet ücreti ise 3.50 TL  olarak belirlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.