A101 maya fiyatı

A101 maya fiyatı

a101 Maya fiyatı, gıda ürünü olarak hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Pastacılar, fırıncılar, ekmek pişirenler ve daha niceleri. Durum böyle iken a101 maya fiyatı konusu da merak edilmektedir. Konumuzda maya çeşitleri ve fiyat bilgisini aktarmaya çalışacağız. A101’de yaş, kuru ve instant maya bulunmaktadır. Kullanılacak olan yere göre tercih edilmesi önerilmektedir. Kuru mayayı dolaplarınızda saklayabilirsiniz. Kullanım tarihlerine bakarak alınız uzun ömürlü bir üründür.

A101 maya fiyatı
a101 maya fiyatı

Yaş maya yapısı gereği içerisinde büyük oranda (yaklaşık %70) su barındırmaktadır. Saklama koşullarına dikkat ederek saklanmalıdır. Ayrıca paket açıldıktan sonra hemen kullanmalısınız. A101’de satılan maya fiyatı 4,90 TL olup tüm şubelerde pakmaya markasını kolayca bulabilirsiniz.

  • Pakmaya Maya Kuru Aktif 100 Gr fiyatı: 4,90 TL.

Maya ile ekmek nasıl yapılır? Bu soru son dönemlerde sıkça soruluyor. Çünkü son dönemde herkesin pandemi sebebi ile evlerde olması bir etken. Öncelikle malzemeleri listeleyelim ancak bu bilgi ve tarif kuru mayaya göredir.

  1. Yarım paket kuru maya (5,5 gram)
  2. 1 tatlı kaşığı şeker
  3. 1 su bardağı ılık su
  4. 2-2,5 su bardağı un
  5. 2çay kaşığı tuz

Kuru maya, hazır olan şeker ve ılık suyu kabımıza alıp karıştırıyoruz. 5 dakika mayanın çözümlenmesini bekleyip, un ve tuz ekliyoruz. Tahta kaşık yardımı ile karıştırıyoruz. Yoğurma işlemini yapın. Sonra ise yuvarlak yuvarlak şekiller verin. Dinlendirmek için hamurlarımızın üzerini bez ile örtüyoruz. Çok sıcak olmayan bir ortamda bekletiyoruz. Bunun ardından ise fırını 200 derece sıcaklığa ayarlıyoruz. Isınan fırının orta bölmesine hamuru koyalım. Nemli olması ekmeği daha kaliteli kıvama sokacaktır. Dilediğiniz boyut ve şekle göre ekmeğinizi hazırlayabilirsiniz.

Diğer bilgilendirme konumuz olan a101 makarna fiyatı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.