Vatman maaşları

Vatman maaşları günümüzün tercih edilen, aranan ve merak edilen meslekleri arasındadır. Özellikle metro, izban, tramvay gibi ulaşım araçlarının yaygınlaşması sonrasında sektörde istihdam da arttı. Buna bağlı olarak iş kolları açıldı. İçeriğimizde maaş bilgisi başta olmak üzere çalışma koşullarından bahsedeceğiz. Konumuzu takip ederek işe başlayacak olanlar, bu alanda çalışmak isteyenler bilgi edinebilir.

Vatman maaşları

İlgili tanım sürücülere verilmektedir. Meslek grubunda bu ünvanı almak için bir çok eğitimden geçmek gerekiyor. Yolcu iniş binişlerini kontrol etmek, ray üzerinde seyir ederken güvenli sürüş yapmak, ulaşım aracına ait teknik arıza oluşturabilecek durumların bilgisini yetkililere iletmek görevler arasındadır. Buna istinaden vatman sorumluluk isteyen bir iştir. Yolcu taşınması güvenlik açısından önem arz eder. Peki bu mesleği tercih edenler, tercih edecek olanların en çok sorduğu soru vatman maaşları ne kadar? 2021 yılında gelen zamlar ile personellerin maaşı ne oldu? Detaylara devam ediyoruz.

Vatman maaşları 2021 en düşük maaş ortalaması 3800 TL olarak geçmektedir. Araştırma sonucunda üst limitin 5500 TL’ye vardığı görülmektedir. Tren sürücüleri tecrübesine göre de fazla maaş alabilir. Yeni başlayanlar 1 sene kadar eğitim gördükten sonra bu ödemeyi alacaktır. Çalışma şartları konusu ise haftanın tüm günleri olarak vardiyalı sistemdir. Hat güzergahına göre çalışma olmaktadır. Günlük 8 saat çalışılabilir. Ek mesailer zaman zaman olabilmektedir. Özellikle resmi tatiller, dini bayramlar dahil çalışılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.