Telegram Gruplarına Katılma

Telegram Gruplarına Katılma

Whatsapp gizlilik uyarısı nedeniyle Telegram gruplarına katılma konusu merak edilmektedir. En popüler yazışma uygulaması olan Whatsapp yerini yavaş yavaş alternatiflere bırakmaktadır. Bunun nedeni son dönemde zorunlu kıldığı kişisel verileri paylaşma zorunluluğudur. Yakın zamanda Telegram pek bilinmeyen bir uygulama idi. Kendine has bir kitlesi bulunuyordu. Ancak yakın zamanda yapılan bu zorunluluklar nedeniyle insanlar Telegram’a yönelmeye başladı. Bu da birçok soruyu beraberinde getirmektedir. Arayüz farklı olduğu için ayarların nasıl kullanılacağını bilmeyenler yazımızdan faydalanabilir. Özellikle gruplara katılma konusu önemli olmaktadır. Çok faydalı birçok kanal mevcuttur. Siz de bu kanallara katılarak sosyalleşmenin tadını çıkarabilirsiniz. Öncesinde makalemizi okuyarak nasıl kullanım yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Telegram gruplarına katılma
Telegram gruplarına katılmak.

Telegram’da borsa,spor,mizah ve ders gibi konularda gruplar vardır. Bunların en çok bilinenlerini ayrı bir konu içerisinde paylaşacağız. Whatsapp üzerinde bu tarz gruplar için arama kısmı bulunmamaktadır. Bu nedenle ancak size link verilirse gruplara giriş yapabiliyorsunuz. Telegram bunu çok güzel bir şekilde çözmektedir. Siz de Telegram gruplarına nasıl katılırım? diye soruyorsanız arama kısmını kullanmanız yeterli olacaktır. Fakat burada çıkacak sonuçlar kısıtlı olabilmektedir. Örnek olarak “Mizah” yazdığınızda sonuç olarak sayılı veri getirecektir. Bu duruma çare bulmak için sizlere en sevilen kanalları iletiyor olacağız. Bu şekilde tek yapmanız gereken vereceğimiz linklere tıklamak olacaktır. Eğer gizli bir grup değilse anında üye olabilirsiniz. Kanal içerisindeki tüm yazışmaları okuyabilirsiniz. Bu konuda sormak istediğiniz ek bir şey varsa yorum kısmından bize iletiniz.

Telegram gruplarına nasıl katılırım?
Telegram gruplarına nasıl katılırım?

Güvenlik olarak düşünüldüğünde Telegram öne çıkmaktadır. Diğer chat uygulamaları gibi size izin dayatması yapmamaktadır. Bu da kişisel verilerinizin güvenli olması anlamına gelmektedir. Ayrıca ses kaydı,görüntü gönderme ve video yollama gibi seçenekler mevcuttur. Çok iyi bir optimizasyon mevcuttur. Açık kaynak kodlu olarak yazılmıştır. Bu nedenle Telegram gruplarında resimler çözünürlük düşmeden yollanabilmektedir. Siz de kendi grubunuzu oluşturabilirsiniz. Arkadaşlarınız ekleyerek sohbet etme şansınız olacaktır. Web ve mobil sürümlerin ikisi de senkronize şekilde çalışır. Yani telefondan ya da bilgisayardan girdiğinizde tüm sohbetleriniz eşitlenmektedir. Bu şekilde Telegram gruplarındaki yazışmaları kaçırmamış olursunuz. Sizler için Telegram gruplarına katılma konusu bu şekilde özetledik. Diğer makalelerimiz içerisinde farklı bilgileri de iletmeye devam edeceğiz.

Telegram gruplarına nasıl katılırım?

Telegram gruplarına nasıl katılırım? sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışalım.

  • Android kullanıyorsanız Google Play Store üzerinden “Telegram” uygulamasını indirin. Iphone üzerinde App Store kullanabilirsiniz.
  • İndirdiğiniz uygulamayı açın.
  • Gelen ekranda telefon numaranızı girin.
  • Kısa bir süre içerisinde bir sms gelecek. Burada bulunan doğrulama kodunu ekrana yazabilirsiniz.
  • Türkçe olarak kurmak isterseniz “Türkçe olarak devam et” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Karşısına gelen ekran sağ üstte bulunan “Arama” simgesine basın.
  • Burada girmek istediğiniz grubun adını yazıp “Katıl” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Gruptan çıkmak isterseniz yine sağda bulunan üç nokta bölümüne basın.
  • Burada “Grubu sil ve ayrıl” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Tüm yazışmalarla birlikte grup tamamen kaldırılmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.