A101 patates fiyatı

A101 patates fiyatı

Her yemeğe yakışan, her öğünde tüketilen a101 patates fiyatı hakkında bilgilendirme yapacağız. Manav, pazar, semt aralarında tezgahlarda ve market reyonlarında satılmakta olan patates, son dönemde fiyatı ile ilgili gündeme gelmişti. Sanıyorum ki her sezon olduğu gibi çiftçinin elinde kalan tonlarca ürün olmaktadır. Dolayısı ile tüketicilere durum yansımaktadır. Alışveriş yaptığımız çeşitli gıda vb. ürünlerin yer aldığı a101’de patates fiyatı ne kadar? Bu konuyu ele alarak kg fiyatı hakkında yazacağız.

A101 patates fiyatı
a101 patates fiyatı

A101 abur cubur, gıda, temizlik gibi satışı olan büyük bir markettir. Sebze meyve reyonlarının mağaza içerisinde olduğunu görmekteyiz. Mevsimine göre satışlar yapılmaktadır. A101 patates fiyatı 1,15 TL‘dir. Taze ve dökme olarak adlandırılan bu patatesi her gün bulabilirsiniz. Dilediğiniz kadar alım yapabiliyorsunuz. İnce kabuk, kalın kabuk ve kızartmalık patates çeşitleri de zaman zaman gelmektedir. Not: Çuval patates satışı son dönemde yapılmamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda oluyordu ancak şuan için sadece dökme tezgah patates bulunmaktadır, kilogram olarak alım yapılabilir.

A101’den aldığınız patates ile neler yapabilirsiniz? Yemek ve börekler için ideal diyebiliriz. Tavuklu patates yemeği, patatesli börek, kıymalı patates yemeği, etli yemekler, patlıcanlı yemekler ve daha nicesi için kullanabilirsiniz.

Alırken dikkat etmeniz gereken noktalar : İnce kabuklu patatesler yemekler için idealdir. Kızartma için kullanacağınız patates iri olanlardır. Genellikle kızartmalık olanların kg fiyatı normal yemeklik patatese nazaran fazladır. (20,25 kuruş fark edebilir) Satın alırken yapacağınız yemeğe göre alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.