A101 enginar fiyatı

A101 enginar fiyatı

A101 enginar fiyatı market ve manav alışverişlerinizde yanınızda olan, ekonomik satışı benimsemiş mağazada bu kez enginarı inceleyeceğiz. Enginar karaciğer dostu olan ve bu mevsimde çıkan bir gıdadır. Çeşitli yemekleri de yapılmaktadır. Bir çok kişi tadını çok tercih etmese de sağlık adına son derece iyidir. Ege bölgesinde yaşayanlar, akdeniz mutfağını bilenler farklı yemek kültürleri ile sofraya lezzetli yemekler çıkarmaktadır. Bu yazımızda a101’de ne kadara satıldığına dair ve nasıl yemek yapılır gibi kısa notlar ile bilgi vereceğiz.

A101 enginar fiyatı
a101 enginar fiyatı

A101 enginar fiyatı

Öncelikle konserve olarak satılan üründe bulunmaktadır. Ancak bizler adet olarak yapraklı doğal enginardan bahsedeceğiz. A101 enginar fiyatı adet olarak satılmaktadır. Bazı dönemlerde ise kilogram fiyatı da yazılıyor. Mevsiminde satıldığı zaman adet fiyatı 3 TL ile 5 TL arasında değişmektedir. Evde yemeğini yapmak istediğinizde 2 kişi için 4 adet yeterli olacaktır. Aldığınız enginarları çanak şekline de getirebilirsiniz. Genellikle pazarlarda satılırken bu şekilde görmüş olabilirsiniz. Çanak enginarın kararmaması için limonlu suda bekletilmesi önerilmektedir.

Zeytinyağlı enginar nasıl yapılır?

  1. Yarım bardak zeytinyağını tencereye alın, ardından küp şeklinde doğradığınız soğanı ilave ederek narlaşana dek karıştırın.
  2. Sonrasında ise havuç, patates ekleyip tüm malzemeleri zeytinyağı ile birlikte ocakta karıştırın.
  3. Son aşama enginarları aktarın ve kısık ateşte hafif sulu olacak şekilde pişirin. Lokum kıvamında yumuşamış hale gelene kadar pişirmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.