Almanya patates fiyatları

Almanya patates fiyatları

Hepimizin merak ettiği, fiyat karşılaştırması yaptığı bir konu ele alacağız. Yurtdışında ve ülkemizde olan vatandaşların Almanya patates fiyatları ne kadar sorusuna cevap niteliği olacaktır. Patatesin günümüzde tüm öğünlerde tüketildiğini biliyoruz. Faydaları, lezzeti, çocuklar tarafından sevilmesi hızlı tüketimi arttırmaktadır. Peki fiyatı ne kadar? Almanya’da patatesin kilosu ne kadar? İşte o detaylar…

almanya patates fiyatları
Almanya patates fiyatları

Çeşitli marketler, mağazalar ve satış reyonlarını analiz ettiğimizde ortalama fiyatı netleştirmiş oluyoruz. Almanya’da kullanılan para birimi euro olduğu için direk Tl üzerine çevirerek fikir oluşturmak yanlış olur. Ülkenin birim fiyatına göre bakabilirsiniz. Ünlü marketler olan Viktualienmarkt, treff, diska, aldi, lidl’a göre patates fiyatları. Kartoffel almanca patates anlamına gelmektedir. En çok tercih edilen, yenen patates kızartmasıdır.

2021 verilerine göre kg fiyatı 2,75 euro olarak raflarda görünmektedir. Tabi indirim ve kampanya gibi durumlarda fiyat düşebilmektedir. Sizlerin de merak ettiği yurtdışı market, ürün fiyatları var ise bize bildirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.